שנת לימודים אחרת: לימוד ממוחשב ומבחני כבוד

קרוב ל-20 אלף תלמידים ברשת נעם צביה פתחו את שנת הלימודים. "נקודת הזמן המיוחדת מזמנת לנו אפשרות למנף את מושגי האמון והיושר".

ערוץ 7 , י"ב באלול תש"פ

הרב שמחה ויסמן
הרב שמחה ויסמן
צילום: ערוץ 7

19,200 תלמידים ברשת החינוך נעם צביה פתחו הבוקר (שלישי) את שנת הלימודים ב-61 מוסדות הרשת ברחבי הארץ.

הנהלת רשת החינוך פעלה בחודשי הקיץ בצל משבר הקורונה והשקיעה 170,000 שקלים ברכישת חומרי מיגון וחיטוי עבור צוותי ההוראה והתלמידים.

בשל החשש לגל הדבקה נוסף הנהלת הרשת הכינה את הנדרש להפעיל כיתה וירטואלית בשימוש שיטות הוראה סינכרוניות ואסינכרוניות לסיטואציה בה המדינה תשוב לסגר נוסף.

התבצע גם רכש מרוכז של תוכניות לימוד ממוחשבות שתאפשר לתלמידים לקיים לימודים סדירים במקצועות הליבה אף בהיותם בבית. הרשת גם תדאג להדרכה מתאימה לתלמידים הזקוקים להדרכה לשימוש נכון בכלים אלה.

"המנהלים גילו יצירתיות במגוון תחומים, החל מההיבט הפדגוגי תכנון תוכניות לימודים, יצירת אקלים חינוכי, חוויה תורנית, התמודדות עם המתח סביב הקורונה, הפיכת המסגרת מהנה ללימוד על אף המגבלות ועוד ועוד. דוגמה אחת מיני רבות שניתן להביא לכך, הינה הצטיידות בית הספר היסודי נעם הצבי ברחובות בשולחנות משחק להנאת התלמידים בהפסקות בשטחים הפתוחים בחצר בית הספר", אמרו בהנהלת הרשת.

ראש רשת נעם-צביה הרב שמחה ויסמן כתב באיגרת לתלמידים "נקודת הזמן המיוחדת בה אנו נמצאים, מזמנת לנו אפשרות למנף את מושגי האמון והיושר מדיני נפשות בהם אנו עוסקים ביום יום (חייבי בידוד) ולעלות קומה ליום יום שלנו. הכוונה גם למבחנים, ובקיצור: מבחני כבוד. כידוע לכם כל מוסדות הרשת נמצאים "במסלול הירוק" למבחני הבגרות, כך שאינם מצריכים משגיח בבחינה. אבל השנה אנו נעלה קומה נוספת ונפעל כך גם לאורך השנה באמצעות מבחני כבוד בבית הספר. הרב קוק כתב "האדם הישר צריך להאמין בחייו, כלומר שיאמין בחיי עצמו והרגשותיו ההולכות בדרך ישרה מיסוד נפשו שהם טובים וישרים ושהם הולכים בדרך ישרה. התורה צריכה שתיהיה נר לרגלו...האיש הישראלי מחוייב להאמין שנשמה אלוקית בקרבו". אנו מאמינים בכם, בישרות שלכם שתגבר על הפיתויים השונים. הרב אברהם צוקרמן זצ"ל אמר פעם, כי "גדר בנויה נגד אנשים ישרים, שמידי פעם רוצים לסטות מהדרך והגדר לא מאפשרת להם. אולם גדר לא עוזרת נגד גנבים. גנבים פורצים הכל". בתי הספר יעמידו "גדר" מתוך אמונה ברורה כי הישרות של כולנו רק תתחזק ותתעצם בנו השנה".