אוהבים את השבת?

למה השבת במרחב בציבורי היא משהו שדווקא הדתיים הלאומיים חוששים לדבר עליו בגלוי? בארגון חותם ממשיכים את מסע ההסברה עם סרטון חדש

בשיתוף ארגון חותם , י"ב באלול תש"פ

השבת במרחב הציבורי הינו נושא שעלה רבות בשנים האחרונות. גם בימים אלו כאשר נגיף הקורונה משתולל, חודשה פעילות התחבורה הציבורית בשבת בחלק מערי המרכז.

ארגון חותם ממשיך במסע ההסברה שלו בסרטון חדש שמושק כעת המיועד לציבור הדתי לאומי. מטרת הסרטון הינה להסביר כי על אף הדילמה הקשה של הציבור הדתי לאומי שמן הצד אחד מעוניין במדינה יהודית ומן הצד השני אינו רוצה לגרום לכפייה דתית, מאחר ורוב החברה הישראלית תמוכת במדינה יהודית, אכיפת השבת הציבורית הינה אקט דמוקרטי של רצון הרוב.

מנכ"ל ארגון חותם עמיטל בראלי: "לציבור הדתי לאומי ישנו חזון שהוא רוצה לקדם במדינת ישראל כמדינה יהודית בעלת צביון יהודי. לעיתים ישנה ההתנגשות בין התפיסה של יהדות ממלכתית לבין המחויבות לערכים מערביים, התנגשות שעלולה לפגוע ביכולת שלנו לפעול לחיזוק השבת הציבורית ושמירת הצביון היהודית של המדינה.

אך, למרות זאת, הציבור הדתי לאומי חייב להבין כי הפעילות לשמירת השבת במרחב הציבורי הינה חשובה על מנת לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית. יתר על כן, מאחר ורוב הציבור בישראל שומר על המסורת ומעיד כי הערכים היהודיים חשובים לו, השמירה על השבת הינה אקט דמוקרטי שעונה על רצון הרוב ולכן לא צריכה להיות לציבור הדתי לאומי מניעה לפעול לשם כך".