נפתלי בנט: מעריך מאוד את סמוטריץ׳, נרוץ יחד

יו״ר ימינה תקף את נתניהו: ״אם בחברה שלי היה מנהל שמתריע שלא יהיה תקציב עד סוף השנה הייתי מפטר אותו״.

103FM , י"ב באלול תש"פ

נפתלי בנט
נפתלי בנט
דוברות

יו"ר ימינה, נפתלי בנט, האשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בניהול ענייניו הפרטיים והזנחת הציבור, "ראשו של ראש הממשלה לא בקורונה, לא בכלכלה, לא בענייני המדינה. אין לו קשב".

בנט שוחח היום (שלישי) עם בן כספית וינון מגל ב-103FM וביקר חריפות את התנהלות נתניהו בניהול משבר הקורונה.

"מדינת ישראל לא מנוהלת, משבר הקורונה והמשבר הכלכלי לא מנוהלים. ארבעה חודשים לתוך הממשלה הזאת, אין תקציב, אין קצה חוט לתקציב. המשמעות היא שמפטרים עובדים, שתוכנית חוג לכל ילד לא מתקיימת, זה לא קשור לקורונה אלא לחוסר ניהול. ישראל מתנהלת בלי יעדים ובלי תוכניות", אמר בנט.

על הכרעת קבינט הקורונה בנושא פתיחת שנת הלימודים תחת המגבלות, הגיב כי "למה לא יכלו לדעת מראש שב-1 לספטמבר יש ערים אדומות? לא יכלו לנהל את הדיון הזה מראש? מה זאת החובבנות הזאת? מנהיגות המדינה כולל ראש הממשלה לא עסוקים בלנהל את המדינה. אם היה אצלי בחברה מנהל שהיה אומר לי שלא יהיה תקציב עד סוף השנה, הייתי מפטר אותו. ההישג הכלכלי שהממשלה הכי התגאתה בו היא שהיא הצליחה לדחות את התקציב".

בהמשך דבריו, הביע בנט את דעתו על סערת המתפללים מאומן, הדורשים לבקר בקבר הצדיק למרות מגבלות הנגיף: "גם על אומן ידענו קודם" וקרא לבכירי הממשלה: "תתחילו להתעסק בענייני הממשלה".

האם יו"ר ימינה אכן יתמודד בבחירות הבאות? בנט השיב: "אין עכשיו בחירות, וכשיגיע הרגע נגיד את זה. יש באוויר שני מחנות - מחנה רק ביבי ומחנה רק לא ביבי, ואני לא מתחבר לאף מחנה. אני מתחבר למחנה רק ישראל". הוא ציין כי בבחירות הבאות ירוץ במשותף עם האיחוד הלאומי בראשות ח"כ בצלאל סמוטריץ'.