"לקבל הצעות שמדויקות לך? זה קל"

נחם ומעיין אמתי עברו דרך ארוכה מזוג עם פערים לצמד הפכים-משלימים שפיתח את 'שיטת רא"ם' למציאת זוגיות בקלות

נדב גדליה , י"ב באלול תש"פ

מנחם ומעיין אמיתי
מנחם ומעיין אמיתי
עצמי

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעולם הרווקות היא ש'אין הצעות', או שההצעות לא רלוונטיות מספיק. הפתרון הרווח שמנסים בדרך כלל מכונה 'לירות לכל הכיוונים'.

"שכשיורים לכל הכיוונים מבזבזים המון תחמושת על כלום", אומרת מעיין אמיתי, שפיתחה ביחד עם בעלה מנחם את 'שיטת רא"ם'. "כשיורים לכל הכיוונים - גם אם פוגעים, זה כמעט אף פעם לא יהיה מדויק", מוסיף מנחם.

'שיטת רא"ם' שפיתחו בני הזוג אמתי נותנת מענה למציאת זוגיות באופן מקורי ופרקטי ומאפשרת לראות תוצאות מהירות יחסית, כל עוד לא מדובר במקרה שמחייב תהליך פנימי וארוך. את השיטה פיתחו השניים דווקא בגלל הפערים שלהם כזוג טרי. "היום אנחנו הפכים-משלימים, אבל בהתחלה פחות הרגשנו את ההשלמה ויותר את הפער", מספרת מעיין. "למשל, ניסינו לעשות שידוכים לחברים - אני מתמטיקאית עם אופי של שדכנית והייתי מעלה מלא רעיונות בהתלהבות, אבל מנחם הוא עמוק יותר באופי שלו, והוא היה פוסל את רוב הרעיונות, כי מבחינתו זה לא היה מספיק מדוייק".

"הפער הזה היה מאוד מתסכל", משלים מנחם, "אבל בסוף, זה יצא לטובה. כי כדי לגשר על הפערים האלה, ולהבין איך כל אחד יכול להתאזן לקראת השני, וגם להבין בעומק ובצורה פשוטה את המקום של השני, היינו חייבים לעבור דרך. ואת הדרך הזאת, בסוף פיתחנו לשיטה שאותה אנחנו מלמדים היום, ובעזרתה אנחנו עוזרים לרווקים ורווקות, להגיע לקשר קרוב בדרך לחתונה".

בהמשך, התפתחה 'שיטת רא"ם' הכוללת ששה שלבים פשוטים בדרך לחתונה ל'מרכז למציאת זוגיות' הכולל סדנאות ייעוץ, תוכניות ליווי לבנות, קורס דיגיטלי שנותן מענה קצר וקולע ומערך שידוכים רחב.

מה ה'אני מאמין' שלכם?

"וואו, יש המון מה להגיד על זה", אומרת מעיין, "אבל אם נתמקד בנקודה אחת: ברוב המקרים, גם בחורה או בחור שיוצאים כבר כמה שנים, לא בהכרח חייבים לעבור תהליך פנימי ארוך כדי ליצור שינוי. בהרבה מקרים אמנם זה נצרך, כבונוס זה אף פעם לא מזיק, אבל ברוב המקרים - אם עובדים נכון עם שיטה שהיא מספיק מדויקת, פרקטית עמוקה וקלילה, אפשר להגיע במהירות לתוצאות מדהימות, להיכנס לקשר קרוב ומדויק, הרבה יותר בקלות ובפשטות".

"זה תכל'ס אחד הדברים החשובים שאנחנו מביאים בשיטה שלנו", אומר מנחם. "כי כיום, יש ברוך ה' הרבה יותר מודעות ונכונות ללמוד, להתייעץ ולעבור תהליכים כדי להגיע לחופה. אבל הקול הרווח הוא שמי שלא מצליח לבד בהתחלה, כנראה שיש לו חסימות שהוא חייב לשחרר, ובשביל זה צריך לעבור תהליכים ארוכים.

הבעיה היא שלא לכולם הדבר הזה מתאים. יש אנשים שמטבעם הם עמוקים מאוד, ונכונה להם ההתעסקות הפנימית הזאת. אבל יש אנשים, שזה יכול להיות אינטנסיבי מדי עבורם, או אנשים שהם פרקטיים יותר מטבעם, והפתרונות שהם מתחברים אליהם הם פתרונות מעשיים יותר".

תנו לי הצעות טובות, בלי 'חפירות'

על מה תדברו בזום שלכם בפרוייקט 252?

"אנחנו הולכים להסביר את העקרונות של שיטת רא"ם", אומר מנחם. "נתמקד בשלב 'סימון המטרה', שזה אומר – איך לדייק את החיפוש", מסבירה מעיין. "כיצד למקד את המאמצים ישר אל המטרה הנכונה, וככה להשיג בקלות הצעות מדויקות. נבין מה הן הטעויות הנפוצות שעושים בשלב הזה, ונלמד איך להימנע מהן ולחסוך אין-ספור דייטים ראשונים מיותרים".

תוכלו לשתף באחד מהסיפורים המעניינים שהגיעו לשולחנכם?

"אני מאוד אוהבת את הסיפור של רונית", משתפת מעיין. "היא הגיעה אלינו עם חוסר בהצעות ודי מיואשת. הקשרים שהיו לה נגמרו בדרך כלל אחרי 4-3 פגישות. היא ניסתה אימון בעבר ולא הרגישה שזה קידם אותה יותר מדי אז גם איתנו היא הייתה מאוד סקפטית בהתחלה. בתהליך איתנו, הדבר הראשון שהיא אמרה זה שסוף-סוף היא מקבלת תכל'ס כלים לעבוד איתם ולא רק דיבורים באוויר ושיחות עומק, שאפילו שהן חשובות, הן לא מביאות אותה לתוצאות".

"היה מדהים לראות איך אחרי חודשיים-שלושה של יובש, פתאום היא מתחילה לקבל הצעות מאוד מדויקות למה שהיא מחפשת", נזכר מנחם. "כמובן שזה לא נגמר בהצעה. השלב הבא בעבודה שלה היה לבנות נכון את הקשר הראשוני שהתחיל. הקטע, שהפעם במקום להרגיש שהקשר תקוע, הלחיץ אותה שהקשר מתקדם מהר מדי. אז עבדנו גם על זה וברוך השם זה קרה והיום היא נשואה".

הדרכתם של בני הזוג מנחם ומעיין אמתי בנושא 'שיטה מסודרת: כיצד לבחון האם בן/בת הזוג מתאימים לי?' תשודר במסגרת פרוייקט 252 ביום רביעי הקרוב, י"ג אלול (2.9), בשעה 21:00.

עדיין לא בפרויקט? חבל על כל יום שעובר! מצטרפים עכשיו מכאן.