המנהיג העליון באיראן: "איחוד האמירויות בגדה בעולם המוסלמי"

עלי חמינאי, מנהיג איראן, תוקף בחריפות את ביקור המשלחת הישראלית באבו דאבי וטוען, "הבגידה לא תיארך זמן רב, אך הכתם ייזכר לתמיד".

ערוץ 7 , י"ב באלול תש"פ

עלי חמינאי
עלי חמינאי
צילום: רויטרס

המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, תוקף את איחוד האמירויות על רקע הסכם הנורמליזציה עם ישראל.

חמינאי אמר כי האמירויות בגדו בעולם הערבי כולו ובפלסטינים בפרט. "הבגידה של איחוד האמירויות לא תימשך לאורך זמן. אך החרפה של ההסכם תיזכר לתמיד", אמר חמינאי.

"כמובן שהבגידה של האמירויות לא תיארך זמן רב, אך הכתם הזה ייזכר לתמיד", אמר חמינאי בנאום שנשא במדינה. "הם אפשרו למשטר הציוני להיכנס לאזור ושכחו מהפלשתינים".

בכיר במשלחת הישראלית לאיחוד האמירויות אמר אמש לחדשות כאן כי להערכתו כבר בחודשים הקרובים אזרחים ישראלים יוכלו לטוס לאבו דאבי.

בנוסף לנושא התיירות, שיחות השלום בין נציגי המשלחת הישראלית והמשלחת האמריקנית לנציגי איחוד האמירויות עוסקות גם בדיפלומטיה, פיננסים, בריאות, חלל ומדע, השקעות, חדשנות ומסחר.

מנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז אמר כי נציגי המדינות מדברים על הקמת השגרירויות: "אני חושב שהשגרירות תהיה בתל אביב ולא בירושלים - צריך להיות ריאליים".

המשלחת הישראלית בראשות ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת נחתה אתמול באיחוד האמירויות, יחד עם משלחת אמריקנית בראשות היועץ לביטחון לאומי רוברט אובריאן ויועצו של הנשיא טראמפ ג'ארד קושנר.