אופיר אקוניס ויוסי דגן
אופיר אקוניס ויוסי דגן צילום: רועי חדי

השר לשיתוף פעולה איזורי אופיר אקוניס פתח הבוקר (ג׳) את שנת הלימודים בשומרון יחד עם ראש המועצה יוסי דגן.

השניים פתחו את השנה בחנוכת מבנה הישיבה התיכונית הר ברכה החדש שבשומרון. השר הגיע לברך את התלמידים יחד עם הרב אליעזר מלמד רב הישוב הר ברכה, יו"ר הר ברכה יוני הישראלי, סגן ראש המועצה דוידי בן ציון ומנהל בית הספר הרב יוגב כהן.

אקוניס הדגיש שהבחירה בפתיחת שנת לימודים בשומרון אינה מקרית: ״אנחנו כאן ונשארים כאן, גם לדורות הבאים. תלמידי ישראל הם עתידנו, לאורכה ולרוחבה של ארץ ישראל - בשלמותה״.

עוד הוסיף השר אקוניס: ״אנחנו מברכים על השלום עם איחוד האמירויות וממשיכים לעמוד על זכויותינו הטבעיות וההיסטוריות במולדת העם היהודי. לעולם לא אסכים להקמת מדינה פלסטינית ביו״ש ואמשיך לקדם, בכל כוחי, את החלת הריבונות, שהיא תהליך היסטורי בלתי נמנע״.

ראש המועצה יוסי דגן בירך את התלמידים ואמר: "אנחנו זוכים לפתוח השנה במועצה האזורית שומרון עם 22 אלף תלמידים. אנחנו זוכים לקיים פה כפשוטו את דברי הנביאים, כאן בהר ברכה עושים את זה בגדלות. במעמד המרגש הזה בחנוכת הישיבה, השר אופיר אקוניס שהוא לוחם למען ארץ ישראל, אני קורא לך כבוד השר מכאן ובאמצעותך לראש הממשלה לדרוש להחיל ריבונות מלאה על כל הישובים לא חצי ולא רק ישובים שהשמאל רוצה.

''אנחנו בדרך למיליון יהודים ביהודה ושומרון, אתה רואה את קצב הגדילה, וכאן בהר ברכה המקום הכי קרוב לשכם מוביל את קצב הגדילה במדינת ישראל .מגיעה לארץ ישראל ריבונות. מגיע לה לממשלת ישראל בראשות נתניהו שתהיה לה את הזכות להחיל את הריבונות כדי להגיע למיליון יהודים בשומרון. הישוב הזה צריך להיות עיר ואם במדינת ישראל".

את השנה החדשה פתחו במועצה אזורית שומרון 22,000 תלמידים, מתוכם 1410 עולים לכיתה א'. כמו כן נפתחו השנה שני בתי ספר יסודיים חדשים, ביצהר ובעלי זהב, ו-10 גנים חדשים.

בין התלמידים החדשים גם איתן לוי, שילמד השנה אצל דפנה שהייתה גם המורה של אמו שירה והיום שירה מלמדת לצדה של דפנה בבי''ס ממ''ד שילת בפדואל. "אנחנו נרגשים מאוד מהמעמד של לעלות ילד לכיתה א', אומרת אמו שירה, "ועוד יותר נרגשים שהוא תלמיד של המורה דפנה. שהייתה גם המורה שלי. זכות שלנו שהוא זכה במורה כזו נפלאה ומיוחדת, מעצימה ומלמדת בשמחה ויצירתיות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו