אריה דרעי
אריה דרעיצילום: דוברות הכנסת – עדינה ולמן

שר הפנים וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אריה דרעי, מותח ביקורת על ראש הממשלה ועל הסכם ההסדרה עם חמאס.

"צר לי מאד שהגענו להסדרה עם החמאס, ללא החזרת השבויים והנעדרים שלנו לישראל. זו היתה שעת כושר מצויינת וחבל מאד שהוחמצה. הומניות כלפי חמאס והענות לבקשותיו, לא הוכיחה את עצמה עד עתה", אמר דרעי.

אמש מתחו הוריו של סגן הדר גולדין ביקורת חריפה על ההסדרה. "נתניהו עושה שלום תמורת דולרים לחמאס", האשימו ההורים. לדבריהם, "שוב ממשלת ישראל נכנעת לטרור ומותירה את משפחות הנעדרים והשבויים ללא מענה. הבלון הזה עוד יתפוצץ לנו בפנים".

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר צייץ בטוויטר, "טוב היה אם ההסכם שהושג עם החמאס היה כולל את השבת הבנים הדר גולדין ואורון שאול ז״ל. ברור לכל שהם מצויים בלחץ גדול לאור התפשטות הקורונה בעזה וייתכן שפוספסה פה הזדמנות ללחוץ אותם להסדר שכולל בתוכו את השבת הבנים הביתה".

משפחת גולדין השיבה לו ״מיקי יקירי ‏אתה לא יו״ר הקואליציה? ‏למי אתה כותב את זה? ‏אני מקווה שהחל ממחר תפעל ותפעיל את כוחך שממשלת ישראל תחזיר את הדר גולדין ואורון שאול מעזה כאן ועכשו״.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הגיב גם הוא. "ההסכם עם חמאס הוא יום היסטורי, שנתניהו עומל עליו כבר שנים. שנים של סחיטה באיומים, שנים של דמי פרוטקשן לחמאס, שנים של התחמשות נגד ישראל ושנים שהוא שוכח את השבויים והנעדרים", כתב ליברמן בטוויטר.