הרב נתנאל יוסיפון בהפגנה בנתניה ללא

תלמידים והורים בנתניה הפגינו אמש (שני) מול ביתה של ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג, בדרישה להכיר במוסדות תורניים אותם הקימו.

מדובר בחלקים מהציבור הדתי בנתניה אשר בחרו להקים מוסדות חינוך תורניים נפרדים וכעת הם נלחמים על מנת לקבל הכרה בהם.

ראש הגרעין התורני "אורות נתניה", הרב נתנאל יוסיפון, נאם בהפגנה מול ביתה של פיירברג. "אי אפשר להתעלם מהציבור הזה שנמצא בלי מענה", אמר.

"לשלוח את הילדים לחינוך מלא בתורה ובקדושה, זה מה שאנחנו מבקשים", הוסיף. "לא באנו להלחם באף אדם, אנחנו אנשים של אהבה ודוחקים אותנו לפינה".

"אנחנו באים לומר כאן שאנחנו ממשיכים את שלשלת אלפי השני של יהודים שמסרו את עצמם למען חינוך של הילדים לתורה ולקדושה, למצוות ולמעשים טובים", אמר. "כל מי שנמצא כאן הוא גיבור וממשיך את המסורת מדורי דורות".

אנחנו קוראים לראש עיריית נתניה - תמשיכי את הדבר הזה", כך הרב יוסיפון.

הרב רפאל ג'יאמי, ר"מ בישיבת ההסדר "גבעת אולגה" ואב לתלמידה במוסדות החינוך, דיבר בהפגנה: "מה עם הנשמה של נתניה? מה עם הרוח של נתניה? למה בזה לא משקיעים? אנחנו רוצים נשמה. עם ישראל זה עם של נשמה. עם ישראל זה עם של אידיאלים, עם של ערכים. לא רק עם חומרי".

הרב רפאל ג'יאמי בהפגנה בנתניה ללא

ג'יאמי אמר כי הדברים החומריים הם הכלי שעליו יוצקים את התוכן. "אתם התוכן", אמר. "לומדי התורה הם התוכן. אין אומתנו אומה כי אם בתורתיה. עם ישראל, לאורך כל הדורות, ידע ויודע שמה ששומר עליו, שמה שמביא את הפריחה והצדקות, זה רק התורה הקדושה".

כפי שפורסם, לפי כחודש תשעה רבנים מהציבור הדתי-לאומי בנתניה הכריזו על הקמת "איגוד רבנים" ותקפו את העירייה בשל אפליה כלפי הציבור הציוני-דתי המתגורר בעיר.

הרבנים קראו למקבלי ההחלטות בעיר לחדול "מן הניסיון, הלא ראוי, לקבוע לציבור שלם מה טוב לו ומה מתאים לו".

במכתב ששלחו תשעה מרבני הציבור הדתי לאומי הם כתבו כי לאחר פעילות של כשלושה עשורים בהם הציבור הדתי בנתניה הקים מוסדות חינוך תורניים, "לצערנו, אנו עדים לדפוס פעולה שחוזר על עצמו פעם אחר פעם, על פיו מנסה העירייה להכשיל כל מהלך שכזה, תוך שימוש באמצעים שלא יכירם מקומנו. לאור התמשכות מצב זה, מתייצב ציבור הרבנים כנגד תופעה זו בדרישה ליחס מכבד ומוקיר כלפי ציבור יקר ונאמן וכלפי העומדים בראשו".

לפני חודשיים הפגינו למעלה ממאה הורים וילדים לאחר שהעירייה שלחה להורים קבסי"ם וזימונים לשימוע משום שילדיהם באופן רשמי אינם לומדים באך מוסד חינוכי.

מדובר בילדים הלומדים באולפנה ובישיבה התיכונית אותם הקים ציבור המפגינים להם הם דורשים הכרה ממשרד החינוך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו