אורית מרק אטינגר
אורית מרק אטינגר צילום: טרלן בן אבי

אורית מרק אטינגר

מרצה, אשת תקשורת ופעילה חברתית

תקופה מוזרה עוברת עלינו, כמדינה וכאנשים פרטיים. אני מסתכלת על המציאות בניסיון לבחון ולנתח אותה. להבין מה היושב למעלה רוצה מאיתנו.

בתקופה מורכבת זו אנו נאחזים יותר מהרגיל אחד בשני. תלויים באחריות ובסולידריות החברתית.

לאחרונה יצאה לפועל תכנית "מענק לכל אזרח" במטרה להניע את גלגלי המסחר שוב. אני מאמינה שגם ריבונו של עולם נותן לכל אחד מאיתנו "מענק", תכונה מסוימת באופי, שהיא מדויקת בדיוק עבורנו. היא מסונכרנת עם כל הקשיים שאנחנו וסביבתנו חווים בחיינו והיא חלק מהייעוד שלנו בעולם.

ריבונו של עולם רוצה שנשתמש במענק הזה כדי להפעיל את העולם, כדי לגרום לו לתפקד בצורה טובה יותר. בדומה למענק כספי שתפקידו להניע את גלגלי המסחר, כך תפקיד המענק האישי הכולל את התכונות המיוחדות שקיבלנו- להניע את גלגלי האנושות. את מעגל הטוב שסובב אותנו.

ריבונו של עולם נותן לנו אישיות מסוימת, תכונות שבאמצעותן הוא רוצה שנפעל ונבחר את פעולותינו ועל ידי כך נגרום לסביבה שלנו להצליח להחזיק מעמד ולתפקד בצורה טובה יותר. כל אחד מאיתנו משפיע על גלגלי האנושות באמצעות מצבור התכונות שלו. באמצעות "המענק" שלו. מקווה שכולנו נצליח למצוא את ה"מענק" שלנו בתקופה המאוד לא פשוטה הזו ולהשתמש בו באופן שבו העולם והסביבה הקרובה שלנו יהפכו למקום שטוב יותר לחיות בו.