החיים אחרי

יו"ר קבוצת 'בשבע' משתף באתגרי החיים בעידן הקורונה ותוהה במה שינתה את עתיד האנושות

דודו סעדה , י"ג באלול תש"פ

דודו סעדה
דודו סעדה
צילום: מירי שמעונוביץ

דודו סעדה

יו"ר קבוצת 'בשבע'

*****

הַיָּמִים שֶׁעוֹד נָכוֹנוּ לָנוּ

שֶׁיִּהְיוּ נְכוֹנִים, שֶׁיִּהְיוּ רְכוּנִים

שֶׁיִּהְיוּ מֵעָלֵינוּ כְּמוֹ כַּפּוֹת תְּמָרִים.

וַאֲנַחְנוּ שְׁנֵי הַמִּינִים, נְבָרֵךְ עֲלֵיהֶם,

וּבֵין כַּפּוֹת יָדֵינוּ

יִדְרְיכוּ קַשְׁתָּם כּוֹכָבִים רְחוֹקִים

לְהַבִּיט בָּנוּ מִתּוֹךְ הַלֵּילוֹת,

וְלֹא נֵבוֹשׁ לִהְיוֹת מוּאָרִים

בַּיָּמִים.

וְהָאֲפֵלָה תָבִיא תְּבוּנָה אֶל לֵילֹותֵינוּ,

וְעַיִן תִּהְיֶה בָּנוּ

זָבַת דְּמָעוֹת רַכּוֹת

שֶׁל דְּבַשׁ בְּחָלָב,

וְשִּׁבְעָה מִינִים, פִּי שִׁבְעָה מוֹנִים

בְּבַגְרוּתוֹ יַבְשִׁיל לִבֵּנוּ.

ימים מאתגרים אנו עוברים ועוד נכונו לנו ימים מאתגרים יותר עם השפעתה של מגפת הקורונה שבאה אל ביתנו ללא התראה מוקדמת וללא הכנה. אנו משתדלים להלך בינות לחולים עם התסמינים ובלי, עם המבודדים ובלעדיהם על עולם חדש, עולם אחר, אך עם תפילה זכה שיהיה עולם טוב יותר.

מידי שנה אנו בקבוצת בשבע מקיימים את אירוע הקיץ בבריכת הסולטן כדי להודות ולהלל על עוד שנה שהיתה ועל השנה שבדרך. בשנה זו לא הסתייע לנו להתכנס בגלל החוק שאינו מאפשר התכנסויות המוניות. אנחנו לא מוותרים. לשם כך הכנו עבורכם את ועידת הקיץ השנתית מבית כנס ירושלים של העיתון בשבע. ועידת הקיץ צולמה באולפני ynet מבית ידיעות אחרונות ושודרה באתר האינטרנט של ערוץ 7 ובפייסבוק. זכינו לארח במהלך הועידה את שרי ממשלת ישראל, מובילי דעת קהל, אישי ציבור בעולם החינוך והכלכלה. תעסוקה ותרבות. אנו מקוים כי תמצאו בוועידה עניין, ניתן להמשיך ולצפות בה באתר ככל שתבקשו לפי נושאים.

תודה לכל השותפים שעמדו לצידנו במהלך הוועידה ובראשם קרן קיימת לישראל בראשותו של דניאל עטר, להסתדרות הלאומית בראשותו של יואב שמחי שהביאו לנו את עולם התוכן של המעסיק והעובדים. לרשתות החינוך של מרכז ישיבות בני עקיבא ורשת אמית, לאגודה להתנדבות, מכללת תלפיות, המרכז האקדמי לב, בנק פאגי, אינטרנט רימון. מוא"ז גוש עציון, פורום קוהלת. יק.ב ביטוחים. בית החולים שערי צדק, וכל מי שתרם בעשייתו למען הצלחת הוועידה יבוא על הברכה.