מאיר פרוש לנתניהו: אלפי חסידי ברסלב מחכים למתווה

סגן השר מאיר פרוש בפניה דחופה לראש הממשלה: אלפים רבים מחסידי ברסלב מצפים שממשלתך תמצא את הדרך להסדרת התפילות בראש השנה באומן.

ערוץ 7 , י"ב באלול תש"פ

מאיר פרוש לנתניהו: אלפי חסידי ברסלב מחכים למתווה-ערוץ 7
מאיר פרוש
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

סגן שר החינוך מאיר פרוש שיגר מכתב בהול לראש הממשלה מר בנימין נתניהו בו הוא מבקש ממנו למצוא את הדרך להסדרת התפילות באומן.

במכתבו חזר סגן השר על נכונותו לנסוע מיידית לעיר אומן שבאוקראינה כדי לפקח מקרוב על קיום המתווה ושמירות הוראות הבטיחות.

"אקדים ואומר, אמנם הייתי באומן כמה וכמה פעמים, אך מעולם לא נסעתי לאומן לראש השנה, אולם לאחר שהבנתי שמאות חסידים כבר שוהים באומן, ועוד רבים מתכננים לנסוע בדרך זו או אחרת, החלטתי להציע את עצמי ולקחת אחריות על כלל הנוסעים מול ראשי החסידות ואנשי הממשל באוקראינה", כתב פרוש לנתניהו.

סגן השר גולל בפני ראש הממשלה את המגעים המוקדמים שניהל לטובת העניין. "לצורך קידום המהלך, נפגשתי אתמול עם ראש צוות השרים לנושא אומן השר זאב אלקין, ודנתי עמו באפשרות לגבש מתווה אופטימלי, שיאפשר נסיעה בטוחה עבור חסידי ברסלב הטסים מידי שנה לראש השנה לאומן במסירות נפש".

"בפגישה זו, הבהרתי כי אני מוכן לטוס כבר בימים הקרובים לאומן ולשהות שם, כדי לעמוד מקרוב יחד עם ראשי החסידות והשלטון המקומי על סידורי הבטיחות, ולדאוג לקיום ההוראות ונהלי הבריאות ככל שיידרשו מגורמי הבריאות בארץ ובאוקראינה", ציין פרוש.

בדבריו הבהיר כי כמו תמיד, דרך ההידברות עדיפה על פני כל דרך אחרת. "חשוב להדגיש, כי ניסיון העבר מלמד שדברים שנעשים מתוך הידברות והסכמה מצליחים לחלחל ללב יותר מאלה הנעשים בכוח. לכן, עם כל ההבנה לזהירות המתבקשת בתקופה מאתגרת זו, יש לקחת בחשבון גם את הרגשות העזים של הנוסעים לאומן שעבורם הנסיעה היא ערך מקודש שאין לוותר עליו בשום אופן".

את מכתבו חתם בבקשה לבחון מתווה מוסכם לטובת המתפללים. "אבקשך לבחון את הצעתי בכובד ראש וברצינות הראויה, ולאשר לי לצאת לאומן כבר בימים הקרובים, על מנת לפקח מקרוב על ההכנות לתפילות ראש השנה באתר הקדוש על פי מתווה מגובש ומקובל על כל הצדדים, בתקווה שאוכל למלא שליחותי נאמנה למען כלל ישראל ובתפילה שלא ייגרם כל נזק".