לראשונה: כשרות למסעדה באבו דאבי

הרב יששכר דב קרקובסקי, נציג ארגון ה-OU, הגיע לנסיכות בהזמנת בית המלוכה על מנת לדאוג לאוכל כשר למשלחות הישראלית והאמריקנית

ערוץ 7 , י"ב באלול תש"פ

תעודת הכשרות
תעודת הכשרות
צילום: OU

אתמול (שני), מספר שעות טרם נחתה המשלחת הישראלית הראשונה באבו דאבי, התרחשה היסטוריה נוספת באיחוד האמירות: תעודת כשרות ראשונה ניתנה למסעדה באבו דאבי.

התעודה ניתנה למסעדת 'אליס' בנסיכות על ידי ארגון הכשרות הגדול בעולם, ארגון ה-OU.

בתחילת השבוע יצא הרב יששכר דב קרקובסקי, נציג מטעם ארגון ה-OU, לאבו דאבי על מנת להכשיר את המטבח בבית המלון אשר בו התארחה המשלחת הישראלית ובו נערכות הפגישות.

הרב קרקובסקי הגיע בהזמנת בית המלוכה אשר נענה לבקשת המשלחת הישראלית והאמריקאית לדאוג שיעמוד אוכל כשר לרשותם של חברי המשלחת. באבו דאבי נפגש הרב יחד עם נשיא איחוד הקהילות היהודיות באיחוד האמירויות, רוס קריאל, וכן עם המשגיח המקומי של ה-OU, גודרום קריאל וביחד הם עבדו להכשיר את מטבח המלון ולבסוף העניקו להם את תעודת הכשרות.

כעת מתכוונים ב-OU להפוך את הכשרות הזמנית לכשרות קבועה ולראשונה בתולדות העיר צפוי להיפתח בחודש הבא בית קפה כשר למהדרין לטובת הישראלים שיגיעו לבקר במקום. בית הקפה עומד להיות גם הוא של מסעדת אליס ולאחר הפיילוט מהביקור, נחתם הסכם בין הארגון לבין המסעדה.

מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן אומר: "ההסכם בין מדינת ישראל עם איחוד האמירויות הוא מאורע היסטורי שישאיר חותם בהיסטוריה של האזור כולו. אנחנו בOU ישראל מתרגשים ושמחים לקחת חלק באירוע הזה ולהיענות לבקשה לספק למשלחת הישראלית אוכל כשר בזמן השהות שלהם במקום. אין לנו ספק שעם כינונם הרשמיים של היחסים בין המדינות אנו נראה מסעדות ומלונות נוספים שיבקשו להתאים את עצמם לקהל היהודי, ואנו מקווים להיות שם בשבילם יחד עם הקהילה היהודית במקום".

Rabbi Yissachar Krakowski
OU Kosher