האקזיט של אייל קיציס

חברת ICAST שהוקמה בשנת 2006 על ידי מוטי ליפמן והקומיקאי אייל קיציס, נרכשה על ידי סטוריטל השוודית בסכום המוערך ב-6 מיליון דולר

תגיות: אקזיט שבדיה
ערוץ 7 , י"ב באלול תש"פ

אייל קיציס
אייל קיציס
צילום: Flash90

חברת iCast הישראלית, המציעה בין היתר שירותי האזנה לספרי אודיו, נרכשת על ידי חברת סטוריטל (Storytel) השוודית.

על עסקת המכירה הודיעו היום (שלישי) שתי החברות, אשר לא מסרו את היקפה הכלכלי. אולם, על פי הדיווח ב'דה-מרקר' היקפה מוערך ב-6 מיליון דולר.

אייקאסט נוסדה ב-2006 על ידי מוטי ליפמן, המשמש כיום מנכ"ל החברה, ועל ידי המגיש והקומיקאי אייל קיציס ("ארץ נהדרת"). קיציס עדיין מחזיק במניות בחברה - כך שהוא יהיה בין הנהנים מהאקזיט.

ג'ונאס טלנדר, מנכ"ל ומייסד סטוריטל, מסר כי "שילוב כוחות זה בהחלט מרמז על פוטנציאל צמיחה גדול בשוק הישראלי וקפיצת מדרגה במעמדו של הספר המוקלט".

ליפמן, אשר ישמש מנהל אזור ישראל בסטוריטל, מסר "אני מודה לצוות אייקאסט על המסירות והאמונה רבת השנים, שהביאו ליצירת שוק ספרים מוקלטים בישראל, ובד בבד להקמת חברה שמציגה רווח זו השנה השלישית ברציפות. הניסיון הבינלאומי הייחודי והיכולות הטכניות של סטוריטל ידחפו את השוק הישראלי קדימה בכל הנוגע לחוויית משתמש, פיתוח תוכן והפקה ושיווק, מה שיהפוך את הספרים המוקלטים לרלוונטיים לקבוצות צרכניות רבות יותר. זה הולך להיות מסע מרגש ואנו ממתינים בקוצר רוח לתחילתו".