אמיר אוחנה: מנדלבליט מושקע בחיסול הפוליטי של נתניהו

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה במתקפה חריפה על היועמ"ש מנדלבליט, "כל יוקרתו וכל עתידו של מנדלבליט תלוי בהרשעתו של נתניהו".

ערוץ 7 , י"ב באלול תש"פ

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה במתקפה חריפה וחסרת תקדים על היועץ המשפטי לממשלה בועידת הקיץ של העיתון בשבע ואתר ערוץ 7 שתשודר מחר (רביעי).

בראיון לוועידה, שקטעים ממנו הובאו הערב בחדשות 12 טען אוחנה כי מנדלבליט "מושקע בחיסולו הפוליטי של נתניהו, אלו דברים חמורים שאני עומד מאחוריהם".

"מנדלבליט החליט להגיש כתב אישום נגד נתניהו, ומאותו רגע כל יוקרתו וכל עתידו הפוליטי תלוי בהרשעתו של נתניהו ובחיסולו הפוליטי, משום שאם הוא (נתניהו) יזוכה - אביחי מנדלבליט לא יוכל להישאר רגע אחד בחיים הציבוריים. זה יהיה אות קלון שלא ימחה לעולם ממצחו אחרי מה שהוא גרר את המדינה שלנו אליו", טען אוחנה

"איך יועץ משפטי לממשלה שהגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, והוא כרגע גם המאשים וגם התובע יכול להתקרב מרחק של 100 מטרים מהחלטה בשאלה אם נתניהו יכול לממן ואיך יממן בדיוק את הגנתו", תהה השר.

"הרי ברור שיש לו אינטרס להקשות עליו את מימון הגנתו. שתהיה לו הגנה כמה שיותר צולעת. ובכל זאת הוא מרשה לעצמו ואומר לנתניהו איך לממן את הגנתו - זה ניגוד עניינים מובנה",תקף.

מטעמו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט נמסר בתגובה: "מצער מאוד שהשר לביטחון הפנים של מדינת ישראל מתבטא באופן שכזה. מדובר כמובן בתאוריה קונספירטיבית הזויה ומופרכת, שאין לה שום אחיזה במציאות, ולו הקלושה ביותר, ומשכך היא אינה ראויה לתגובה עניינית".