אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

מחקר שפרסמה חברת המחקר "אסקריא" המתמחה בחברה החרדית מגלה כי בעקבות משבר הקורונה חלה עליה משמעותית בחיבור המחשבים הביתיים בחברה החרדית לרשת האינטרנט.

על פי המחקר, מעבר לגידול השנתי חל גידול של כ-15% בשיעור המחוברים לאינטרנט בתשלום ובסה"כ בשנה הנוכחית נראה גידול של 39% לעומת השנה שעברה.

לדברי דורי דרור, מנכ"ל ''אסקריא'', העלייה נצפתה בשיעור זהה בין רכישת "נטסטיק" לבין חיבור למודם ביתי, זאת לעומת יחס של 30:70 בקרב כלל האוכלוסייה.

המחקר התייחס לממצאים שונים העוסקים בשימוש באינטרנט. בכל הנוגע לשימוש לראשונה ברשת המקוונת, 4.7% מהמשתמשים כיום הם משתמשים חדשים, כלומר כאלו שלא עשו כלל שימוש באינטרנט בתקופה שקדמה למשבר הקורונה. עליה זו משקפת גידול של 7.64% בשיעור המשתמשים באינטרנט.

באשר להגברת השימוש, שיעור המשתמשים בתדירות גבוהה (מספר פעמים ביום) עלה ב- 4.8% בתקופת הקורונה. עליה זו משקפת גידול של כ-9% בשיעור המשתמשים בתדירות גבוהה בהשוואה לתקופה שקדמה למשבר הקורונה.

המחקר התייחס אף לאופי שימוש באינטרנט. על פי הנתונים, 23.4% משתמשים בשיחות וידאו לפחות פעם בחודש, נתון ההולם את העלייה הכללית בשימוש בשיחות וידאו עקב הריחוק החברתי במשבר הקורונה ומשקף עליה של 67% מנתוני 'הסקר החברתי' של הלמ"ס בשנת 2019.

בנוגע לקניות אונליין, בעקבות משבר הקורונה נצפתה עליה של כ- 53% ברכישות באינטרנט. לא נמצאה עליה משמעותית ברכישות סמארטפונים לעומת תקופות שקדמו למשבר הקורונה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו