קרולין גליק:
מועצת יש"ע מנעה ריבונות ופגעה בטראמפ

העיתונאית קרולין גליק השתתפה בוועידת הקיץ של בשבע וערוץ 7 ותקפה את התנהלות מועצת יש"ע סביב תוכנית המאה.

ערוץ 7 , י"ג באלול תש"פ

בפאנל תוכנית המאה שנערך במסגרת ועידת הקיץ של 'בשבע' וערוץ 7 תקפה העיתונאית קרולין גליק את התנהלות מועצת יש"ע סביב תוכנית המאה.

גליק קראה לקום ולמחות מול מועצת יש"ע. "צריך להקים מאהל מחאה מול מועצת יש"ע שטרפה את הקלפים ומנעה ריבונות", אמרה.

לדבריה, מועצת יש"ע פגעה בריבונות וגם בנשיא ארה"ב. "מועצת יש"ע פעלה לפגוע פוליטית בנשיא טראמפ בצעד שהפתיע את כולם", הוסיפה.

בפאנל לקחו חלק גם ראש מועצה מקומית אפרת עודד רביבי, ראש המועצה האזורית בינימין ישראל גנץ ויו"ר תנועת רגבים מאיר דוטיש.

רביבי הדגיש במהלך השיח כי "הנשיא טראמפ הוביל בתוכנית לגישה חדשה שמכירה במציאות בה יש כחצי מיליון מתיישבים וזה בניגוד מוחלט למדיניות העבר". עוד הדגיש כי חשוב לה לישראל לעשות צעדים בהסכמה של הידידים שלה. "אנחנו חיים במציאות שלא יכולים לעשות מה שרוצים".

ישראל גנץ שיתף כי בעת הצהרת הנשיא "נתניהו אמר לנו שמדובר במפה קונספטואלית ותשתנה. מרגע שזו הפכה להיות מפה מהותית הבנו שזו סכנה להתיישבות".

בהמשך הדברים אמר גנץ: "ריבונות זה משהו שניתן גם לעשות עוד היום, אישורי בנייה פיתוח ופיקוח למשל".

מאיר דויטש ביקש להדגיש בפני המנחה, שילה פריד, כי תנועת רגבים בראשותו הובילה קמפיין נגד מדינה פלסטינית ולא כנגד הריבונות. "התנגדתי למדינה פלסטינית ביקשנו ריבונות ללא מדינה פלסטינית", אמר. "אם נתניהו היה מביא רק ריבונות היינו תומכים אבל אם המהלך יובל להקמת מדינה פלסטינית הרי שזה יזכר לדיראון עולם".

לדבריו, ניתן היה לראות לקראת הראשון ביולי ניתן היה לראות היערכות לריבונות ואילו עתה יש נסיגה שבאה לידי ביטוי בפחות פיקוח על בנייה פלסטינית ופחות אישורי בנייה ליהודים.

יו''ר מועצת יש''ע, דויד אלחייני הגיב לדברי קרולין גליק בוועידה "לצערנו, יש אנשים כמו קרולין גליק שרואים את האינטרס האמריקאי של טראמפ לפני האינטרס של ההתיישבות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן".

"מועצת יש"ע תשמור תמיד על יהודה ושומרון ותמנע כל צעד לכיוון מדינה פלסטינית. אם מנענו הכרה או הקמה של מדינה פלסטינית - אנחנו גאים בכך. אנחנו ממשיכים לפעול לכך שהריבונות תגיע בהמשך", הוסיף.