השר יולי אדלשטיין ימליץ: סגר על ערים אדומות

שר הבריאות תומך בעמדת ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו לפיה יש להטיל את הסגר ולהמשיך בסגירת בתי הספר במקומות עם תחלואה גבוהה.

ערוץ 7 , י"ג באלול תש"פ

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

על רקע העלייה הבלתי פוסקת במניין הנדבקים והנפטרים, צפוי שר הבריאות יולי אדלשטיין לתמוך בישיבת הקבינט שתיערך מחר (חמישי), בדרישת ממונה הקורונה, פרופ' רוני גמזו, להטיל סגר מיידי על היישובים האדומים שמצב התחלואה בהם חמור במיוחד, כך מפרסם 'ישראל היום'.

אדלשטיין אמור לתמוך גם בעמדתו של גמזו לפיה להמשיך בסגירת בתי הספר ביישובים אלה.

בקבינט הקורונה ידונו מחר בהגבלות נוספות על היישובים האדומים וכן באפשרות להטיל סגר כללי בתקופת חגי תשרי. החלטה בנושא זה, על פי הערכות, תתקבל רק בשבוע הבא.

"קיבלנו החלטה לא פשוטה - לפתוח את מערכת החינוך בישראל למרות השתוללות הנגיף", אמר אדלשטיין אתמול במהלך סיור בפתיחת שנת הלימודים באפרת. הוא התייחס להחלטה שלא לפתוח את הלימודים ביישובים האדומים והוסיף כי הוא "מבין את הקושי של ההורים, המורים והילדים שהתכוננו. צריך להבין, קבלת ההחלטה סמוך לתחילת השנה אפשרה לנו להגיע עם רשימת יישובים מעודכנת".

ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות אמרה הבוקר בגלי צה"ל כי יש אפשרות אמיתית לסגר בחגים. "אנחנו מאוד מנסים להימנע מסגר בחגים. אם נראה תחלואה שאנחנו לא מצליחים להשתלט עליה, אז סגר הוא צעד טקטי".

לגבי פתיחת בתי הספר אמרה, "מקווה שהמתווה יגרום לזה שלא כל בית הספר נסגר במקרה תחלואה, ייצא נוהל מסודר על איך סוגרים ואת מי מבודדים".

נכון לאתמול בערב אובחנו בישראל ביממה החולפת 1,645 נדבקים חדשים. מניין הנפטרים עמד על 956, לאחר פטירתם של 12 חולים נוספים.

בבתי החולים מאושפזים 414 בני אדם במצב קשה ו-116 מתוכם מונשמים.