בית"ר ירושלים למען יהודי ארה"ב

אחרי שהקימה מספר רב של בתי ספר לכדורגל בפריפריה בארץ מתוך חינוך והטמעת ערכים, בית"ר משיקה אקדמיה בארה"ב לקידום וטיפוח הקשרים

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ג באלול תש"פ

בית"ר ירושלים למען יהודי ארה"ב-ערוץ 7
בן שימול. אקדמיה בארצות הברית
צילום: דוברות בית"ר ירושלים

בית"ר ירושלים חוצה יבשות וגם ימים. כבר שנתיים שבבית"ר ירושלים יש בעלים חדש, כזה ששם לעצמו מלבד מטרות מקצועיות גם כאלה חינוכיות המקדשות ומקדמות את הערכים היהודים והמוסריים.

אחרי שקידמו רבות את הערך של "ואהבת לרעך כמוך", ממשיכים הבעלים משה חוגג ומועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים לקדם ולטפח את הערכים החשובים לכולם - דתיים ושאינם, ימין ושמאל.

לאחר שהקימו מספר רב של בתי ספר לכדורגל בכל רחבי הארץ ובייחוד בפריפריה, מתוך חשיבות הטמעת הערכים וחינוך למצויינות ולספורטיביות וכן הנגשת השירותים לכלל אזרחי המדינה, כעת בבית"ר ירושלים פורצים עוד דרך באמצעות הכדור והספורט.

לראשונה בתולדות הכדורגל הישראלי, משיקה בית"ר אקדמיית כדורגל מחוץ לגבולות המדינה. האקדמיה של בית"ר תוקם במיאמי שבפלורידה ארצות הברית, זאת בין היתר על מנת לקדם ולטפח את הקשרים עם יהדות ארצות הברית הכל כך חשובה למדינה.

עבור הקהילה היהודית בארצות הברית, החיבור עם בית"ר, שלא משחקת ואף לא מתאמנת בשבת, הוא מדוייק ומושלם שכן גם הקהילה היהודית מכבדת את שמירת השבת והמסורת היהודית.

בדרום פלורידה מתגוררים כ-700 אלף יהודים ו-100 אלף ישראלים, דבר שייתן אפשרות לכל הילדים להתנסות ולהתאהב בכדורגל ובבית"ר.

בבית"ר סיפרו על מאחורי הקלעים וההחלטה להקים את האקדמיה כשאמרו כי אחת הסיבות בגינה החליטו להשיק את האקדמיה, היא בזכות דניאל ומנחם בן שימול, שאיבדו את אחיהם הצעיר, שלום בן שימול.

"שלום היה שחקן כדורגל עולה, בו 17, אשר נהרג כשרכב על אופניו בתאונת דרכים. שלום היה אמור להתמנות לקפטן קבוצת התיכון שלנו ובקבוצה בה שיחק ולאורך כל הקריירה שלו, הקפיד לעלות למשחקים עם כיפה על ראשו, גם לעיתים כשהתמודד עם תגובות אנטישמיות".

משפחתו של שלום ז"ל, החליטה להקים עמותה אשר תפיץ את מורשתו בחיים, ולאחר שפנו לבית"ר, ההחלטה הייתה קלה מאוד.

מי שינהל את האקדמיה הוא שחקן העבר של הירושלמים, סטיבן כהן אשר יחד עם איבו פאצ'יאנוף, והאחים בן שימול יפעלו לקידום הערכים היהודים, הספורטיביים והמקצועניים.

בעלי הקבוצה, משה חוגג אמר: "אנחנו שמחים ונרגשים להיות חלק מפרויקט הנצחה כל כך חשוב וגדול. בית"ר פותחת את שעריה ומגיעה עד למיאמי, כדי להעביר את הערכים שלנו ואת הגאווה גם ליהדות התפוצות. מדובר בפרויקט שמעורר עניין גדול במיאמי ויתרום לחיזוק הקשר שלנו גם ליהודים ולאוכלוסיות שונות מעבר לים".

דניאל בן שימול, אחיו של שלום ומי שעומד מאחורי היוזמה אמר: "בחרנו את בית"ר ירושלים כפרטנר בגלל שמדובר במועדון כדורגל מקצועני שאינו משחק בשבת. ביחד ניצור הזדמנויות עבור ילדים שאוהבים ספורט ויקבלו עוד ערכים של יהדות באותו הזמן".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il