מנהלת נעם חומת שמואל: נכפיל את עצמנו, יש דרישה לחינוך תורני

פגשנו לשיחה את חגית קרמר, המנהלת החדשה של בית הספר התורני נעם בהר חומה, על אתגרי החינוך בצל הקורונה והעצה שקיבלה מאבא.

חזקי ברוך , י"ג באלול תש"פ

מנהלת בית הספר התורני נעם חומת שמואל, חגית קרמר, מספרת בראיון לערוץ 7 על האתגרים הרבים בחינוך התלמידים לצד מגיפת הקורונה ועצה שנתן לה אביה, הרב אריה בצלאל, שהיה מנהל שנים רבות.

"זכינו להיכנס לבית ספר חדש מרחיב דעת שנותן מענה לכל תלמיד", מספרת קרמר, "יש לנו בית מדרש שעוד מעט ישמע בו קול תורה. אתמול בשעה 6 שלחתי הודעה לכל המחנכים והמחנכות וכתבתי להם שתמיד ירגישו איזו זכות לבוא לכאן ולגדל לתלמידים לאהבת העם, התורה וארץ בדור של גאולה. קיבלנו מבנה גדול ועכשיו אנחנו צריכים לחנך את התלמידים לערכים ומידות טובות ואין לי ספק שבשנה הבאה נכפיל את עצמנו כי יש דרישה לחינוך תורני".

על הלמידה בצל הקורונה מספרת קרמר, "לשמחתי אין לנו למידה מרחוק בגלל שיש כאן כיתות מא' עד ד'. אנחנו מכשירים את המורים ללמידה מרחוק וזה אתגר לא פשוט".

קרמר כאמור היא בתו של הרב אריה בצלאל שהיה המנהל של בית הספר נעם בקריית משה במשך 35 שנים, "אני מקבלת עצות כל יום והוא שותף מלא ומלווה אותי כל הזמן ואחותי אורית שמנהלת את בית הספר בקריית משה. אני מקבלת עזרה ממשרד החינוך ומהרשת עצמה וכולם מאמינים בה".

עצה מאבא? "אהבה לתלמידים ולתלמידות בלי גבולות. הערכים של אבא הם אהבת התורה העם והארץ שמונחלים בכל זמן".

על הורים שמסרבים לשלוח את ילדיהם מחשש להידבקות, "אני יכולה להבין הורים שמפחדים לשלוח את התלמידים ויש תלמידים ומשפחות בסיכון ואנחנו חייבים לדאוג להם וזה אחד האתגרים שלנו".

לסיום אומרת קרמר, "בעוד 10 שנים תהיה כאן ממלכה. תלמוד תורה לבנים ותלמוד תורה לבנות שיהיו דור העתיד של עם ישראל"