העיתונאי החרדי ישראל כהן: פרופסור גמזו שונא החרדים

עימות חריף בטוויטר בין העיתונאי החרדי ישראל כהן לכתבים אחרים בעקבות הביקורת של פרופ' גמזו על הרב קנייבסקי.

ערוץ 7 , י"ג באלול תש"פ

העיתונאי החרדי ישראל כהן: פרופסור גמזו שונא החרדים-ערוץ 7
רוני גמזו
צילום: דוברות משרד הבריאות

העיתונאי החרדי ישראל כהן תוקף בחריפות את פרופ' רוני גמזו, לאחר שממונה הקורונה מתח ביקורת על הוראת מנהיג הציבור הליטאי הרב חיים קנייבסקי לבני הישיבות שלא לערוך בדיקות קורונה.

"פרופסור גמזו, שונא החרדים. משגר מכתב אנטישמי לנשיא אוקראינה נגד הנסיעה של חסידי ברסלב לאומן, מטיל סגר לא מידתי על הערים והשכונות החרדיות, יוצא נגד הוראות של הרב קנייבסקי, תוקף את התנהלות חסידות בעלזא. די, תתפטר!", כתב כהן בטוויטר.

העיתונאי הדתי מגלובס אבישי גרינצייג ענה לו, "שותה דם החסידים, אוכל בשר הליטאים, אופה מצות משיערות הפרושים, רוצח הנפשות, צייד הנשמות, תולש הפיאות. טוב שלא נסחפת".

כהן ענה, "בשבילי, כאדם חרדי, חשוב המשך לימוד תורה בישיבות לקיום עם ישראל, יותר ממאבק על גבעה בשומרון. עכשיו תבדוק איך היית כותב על מי שמפנה יישובים ביו״ש. כל אחד והערכים שלו".

העיתונאי מתן אמיר כתב, "אני מניח שאם מאבק על גבעה בשומרון היה מביא למאות נדבקים בתוך שלושה ימים היה ראוי להשהות גם את המאבק הזה".

מי שהגיב לדברים דווקא מן הצד החרדי הוא העיתונאי הותיק יצחק נחשוני שלא אהב את ההתבטאות של כהן. "גם אם פרופ' גמזו נוקט בצעדים מקוממים ולא מתקבלים על הדעת, הוא אינו שונא חרדים. שמעתי אותו, לפני שהתמנה ל"פרוייקטור", מתבטא באוזני פורום של מכובדים שאינם דתיים כי לומדי התורה בעיניו הם יחידת העילית של העם היהודי. שונא חרדים לא מתבטא כך, בודאי לא כשאין לו שום הכרח לעשות זאת".