הערבים סירבו - פיפ"א התערבה

ג'יבריל רג'וב, יו"ר ההתאחדות לכדורגל הפלסטינית סרב לשחרר את קפטן נבחרתו עבדאללה ג'אבר להפועל חדרה. פיפ"א התערבה. יוטלו סנקציות?

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ג באלול תש"פ

הערבים סירבו - פיפ"א התערבה-ערוץ 7
ג'יבריל רג'וב. יו"ר ההתאחדות הפלסטינית
צילום: רויטרס

ג'יבריל רג'וב שוב מערב פוליטיקה בספורט. אחרי שהושעה ל-12 חודשים מכל פעילות הקשורה בספורט על ידי ארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א, בשל קריאתו לשרוף את חולצת כוכב הכדורגל הארגנטינאי ליאו מסי לפני משחק הידידות שאמור היה להתקיים בין נבחרות ארגנטינה וישראל, שוב יו"ר ההתאחדות לכדורגל הפלסטינית ומי שנכלא בעבר בישראל בשל פיגוע שביצע, ג'יבריל רג'וב מעורר זעם במשרדי פיפ"א.

אחרי שניסה להביא להחרמת ישראל מכל פעילות ספורטיבית והשעייתה מארגון הכדורגל העולמי ולא צלח, כעת התפנה רג'וב לפגוע בקבוצת הפועל חדרה מליגת העל בכדורגל.

היה זה כאשר התאחדות הכדורגל הפלסטינית בראשה הוא עומד, סרבה לשחרר ולאשר לקפטן נבחרת פלסטין, עבדאללה ג'אבר לשחק בשורות הפועל חדרה במדיה חתם הקיץ.

במכתב חריף ונוקב ששלחה חדרה לרג'וב נכתב כי זה מונע מהמגן הימני לשחק בשל מניעים פוליטיים צרים. "ההתאחדות הפלסטינית מסרבת לחתום על טופס השחרור ומחזיקה את ג'אבר כבן ערובה ומונעת ממנו להגשים את חלומו ולשחק בישראל".

עוד נכתב במכתב כי גם לאחר התערבותו של ח"כ אחמד טיבי, רג'וב ואנשיו המשיכו לפעול בדרך פסולה ולא שהמגן הימני לא ישחק בתוך גבולות מדינת ישראל. "עבדאללה שימש שנים כקפטן נבחרת פלסטין וכל חטאו שרצה להתקדם לליגת העל הישראלית. צר לנו שבחרת לערב בין ספורט ופוליטיקה ומצער מאוד שאתה מנצל את תפקידך כיו"ר ההתאחדות הפלסטינית גם לצרכים פוליטיים שלא קשורים לספורט".

אחרי שלא נכלל בשל כך בסגל חדרה במשחקה הראשון לעונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל מול מכבי חיפה, משחק בו הפסידה חדרה בתוצאה 2:1, בחדרה פנו לפיפ"א, ארגון הכדורגל העולמי שיתערבו לטובתם ואלה אכן עשו זאת כשמגן נבחרת פלסטין יוכל ליטול חלק כבר במשחק הליגה הקרוב שאחרי פגרת הנבחרות - מול לא אחרת מאשר בית"ר ירושלים.

בהפועל חדרה הודו להתאחדות לכדורגל על העזרה בקבלת האישור מהמוסדות הרשמיים של פיפ"א בשוויץ, כמו גם מגן הנבחרת הפלסטינית עצמו שהודה כי הסחבת לא נבעה ממניעים ענייינים אך פחד גם להגיד שמדובר היה בניסיון פושע של המחבל רג'וב לערב פוליטיקה בספורט. האם פיפ"א שוב תטיל סנקציות נגד יו"ר ההתאחדות הפלסטיני? ראוי שכך אכן יקרה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il