ישראל גנץ והשר מיכאל ביטון
ישראל גנץ והשר מיכאל ביטון צילום: טל עוז, משרד הביטחון

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון, ערך היום (רביעי) סיור במועצה האיזורית מטה בנימין, יחד עם ראש המועצה, ישראל גנץ ובכירים נוספים מטעם המועצה.

השר ביטון הגיע על מנת לשמוע את התושבים ביישובי המועצה, זאת על רקע פסק הדין של בג"ץ בנושא עתידו של מצפה כרמים.

במהלך הסיור אמר השר, "אנו חשים אמפטיה גדולה כלפי התושבים ומבינים לליבם. אנחנו לומדים את הנושא לעומק ובפרט את המקרה הייחודי של מצפה כרמים בכדי למצוא פתרונות לסוגיות המורכבות והמאתגרות הללו".

"היישוב הזה נבנה על דעת המדינה ויש לה חובה מוסרית לפתור זאת באופן מהיר. עם זאת, עמדתנו היא שצריך לכבד את הכרעות בית המשפט, ואנו רואים חשיבות בהכרה של בג״ץ בתקנת השוק, עליה אנו עובדים בימים אלו בכדי להסדיר באמצעותה מעמדם של בתים שנבנו כדין ובתום לב", הוסיף ביטון.

בשבועות האחרונים הוקם בהתאם להנחיית ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, צוות בראשות השר מיכאל ביטון ובשיתוף כלל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים.

בימים אלו מגובשת התשתית העובדתית לשם ביצוע בחינה הנדרשת לפי תקנת השוק הקבועה בסעיף 5 לצו בדבר רכוש ממשלתי באיו"ש. לאחר שיושלם ההליך, יבחן הצוות את העובדות ויגבש את המלצתו ליועץ המשפטי לממשלה בדבר התחולה של סעיף 5 במקרים שיובאו בפניו.

ראש המועצה ישראל גנץ סיפר, "התקשרתי מיד אחרי קבלת פסק הדין לשר ביטון וביקשתי שיבוא. ללא היסוס הוא פסק שיבוא ואכן קיים. פגשנו איש שכולו לב ושהסיפור האנושי נוגע בו בצורה הכי עמוקה ואמיתית. זהו יישוב חוקי לכל דבר. ואת העוול הזה שבג"ץ פסק עליו חייבים נבחרי הציבור לתקן. פגשנו יד אחות של מיכאל ביטון שעוד יגיע שוב וילווה את ההסדרה במקום".