מפקד אוגדת עזה: "הרגיעה תחזיק מעמד חודשיים, פחות או יותר"

תא"ל נמרוד אלוני שוחח עם חברי קיבוץ בארי וטען כי ההסכם בין נתניהו לחמאס הוא ככל הנראה זמני ולא יחזיק מעמד יותר משבועות ספורים.

ערוץ 7 , י"ג באלול תש"פ

מפקד אוגדת עזה: "הרגיעה תחזיק מעמד חודשיים, פחות או יותר"-ערוץ 7
נמרוד אלוני
צילום: דובר צה"ל

מפקד אוגדת עזה תא"ל נמרוד אלוני שוחח הערב (רביעי) עם תושבים בקיבוץ בארי, וכאשר התייחס לרגיעה בין ישראל לחמאס שהושגה רק לפני יומיים, טען כי "הרגיעה תחזיק מעמד חודשיים, פחות או יותר''.

על פי הדיווח בחדשות 13, אלוני אמר כי ''ההסכם הזה, להבנתי, הוא עם תאריך תפוגה. אלה דיבורים שאני שומע - אבל אני לא יודע מה יהיה בסופם".

לדבריו, בחמאס ציפו שישראל לא תגיב על הפרחת הבלונים לעבר שטחה, ואף היו מופתעים מעוצמת התגובה של צה"ל. "הסיבה המרכזית להסלמה זה המצב הכלכלי ברצועת עזה", הסביר אלוני. שיתופי פעולה כלכליים והכסף הקטארי, הוסיף, יכולים לדחות את הסבב הבא.

מפקד האוגדה ציין לחיוב את הכוחות השונים, וכן את שיתוף הפעולה שבזכותו הופחת הנזק מהשריפות. בשיחה, שבה נכח גם ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני, בישר אלוני לתושבים כי עד חודש מארס 2021 תסתיים בנייתו של פרויקט המכשול לאורך הגבול, שכולל חומה תת קרקעית למניעת חפירת מנהרות.

מוקדם יותר הערב עצרו לוחמי צה"ל חשוד שחצה מדרום רצועת עזה לשטח ישראל, סמוך לגדר המערכת. הלוחמים מצאו סמוך לנקודת המעצר חפץ החשוד כמטען חבלה.

מהמועצה האזורית אשכול נמסר כי "כוחות צה"ל הפרוסים לאורך גדר המערכת עצרו הערב חשוד שחצה את הגדר, באזור גבול מרכז הרצועה. עם תפיסתו נמצא עליו חפץ חשוד. האירוע טופל במהירות על ידי הכוחות על הגדר ולא נשקף איום ליישובינו".