אוטובוס השבת
אוטובוס השבתארגון חותם

כחלק מהמלך לחיזוק שמירת השבת במרחב הציבורי, בארגון חותם ממשיכים את פעילות ההסברה, ולאחר העיסוק בתחבורה הציבורית בשבת, מעלים את הסוגיה השקטה שלא מרבים לדבר עליה כלל - ההשקעות הכשרות.

משקי הבית בישראל משקיעים בקרנות פנסיה, תכניות ביטוח, קופות גמל וקרנות השתלמות ולעִיתים גם בניירות ערך – מניות, איגרות חוב, אופציות או תעודות סל. כיוון שהתחום הזה מסובך ביותר, מי שמנהל את המכשירים הכלכליים הללו בעבורנו הם סוכנים וחברות גדולות.

לרובנו אין מושג מה בדיוק קורה עם כספנו, וחשובה לנו רק השורה האחרונה: שהכסף יוסיף על ערכו ולפחות נצבר ונשמר.

אולם חשוב לדעת שלכסף הפרטי שלנו יש כוח רב והשפעה אדירה, הכסף שלנו ניתן לחברות הבורסאיות והן משקיעות אותו כרצונם. חלק גדול מן החברות מתנהלות בלא דופי, אולם הרבה מהן אחראיות לחילול שבת רב במדינת ישראל. חילול השבת הזה, למרבה הצער ממומן באמצעות הכסף שלנו, ומדובר על סכומים גדולים מאוד.

לחוברת המלאה של ארגון חותם לחצו כאן

אז מה ביכולתנו לעשות? הכלי שעומד לרשותנו הוא להעביר את קרנות החיסכון וההשקעות שלנו לחברות שנמנעות מחילול שבת. בכך שנצהיר שניתן מכספנו רק למי שלא יפגע בשבת, נוכל לצמצם משמעותית את חילולה.

בארגון חותם אשר יצאו לפני מספר ימים בפעילות הסברה נרחבת, משיקים חוברת מעודכנת המסבירה את חשיבות ההשקעה באפיקים ובמסלולים כשרים שאינם מחללים שבת ובכך להביא למהלך שיחזק את השבת הציבורית, וקוראים לציבור לעבור לקרנות פנסיה שאין בהן חשש של חילול שבת.

לחוברת המלאה של ארגון חותם לחצו כאן

מנכ"ל ארגון חותם, עמיטל בראלי אמר "החברות הגדולות במשק הם קטר של חילול השבת הציבורית. ברגע שהם יבינו שחילול שבת ציבורי, יקשה עליהן לגייס משקיעים לפרויקטים שלהן, הם יעשו מאמץ רב על מנת לצמצם חילולי שבת.

כך נביא לשינוי דפוסי הפעולה של המגזר העסקי בישראל, כמו התהליך שנעשה בכשרות המזון. אלמנט שמירת השבת יהפוך להיות חשוב ומשמעותי בהתנהלותן של חברות וגופים פיננסיים. כעת עומדת בפנינו הזדמנות פעולה למען שמירת השבת במרחב הציבורי בישראל, הדבר בידיים של כל אחד ואחד מאתנו".

לחוברת המלאה של ארגון חותם לחצו כאן