חתונה מרומה

אנו קוראים לנערים ולנערות שחווים בלבול על רקע זהותם המינית לא לאבד תקווה ולפנות לגורמים אחראים שיעזרו להם להתמודד עם המצוקה.

תגיות: מיכאל פואה
מיכאל פואה , י"ד באלול תש"פ

דיכאון
דיכאון
צילום: איסטוק

ביום א' הקרוב יוקרן בהקרנת בכורה הסרט "חתונה הפוכה" שהפיק הרב מרדכי ורדי.

מדובר בסרט דוקומנטרי המציג מצוקות של זוגות שנישאו על אף שהגבר או האישה סבלו מנטיה תוך מינית, חלקם אף התחתנו בניגוד לנטייה שלהם, לדבריהם בהמלצת הרבנים, ושילמו על כך מחיר כבד.

מבלי להתייחס לכל מקרה לגופו לא מדובר על "חתונה הפוכה" אלא על חתונה מרומה. חוסר כנות וישרות מוביל תמיד להרס הזוגיות והמשפחה. בכתבה מקדימה שנועדה לתת פרסום לסרט מוצג גבר שבגד באשתו כגבור ומודל לחיקוי כאשר הוא חי היום עם חבר. בגידה היא בגידה והיא בזויה בין אם היא נעשית עם נשים אחרות ובין אם היא נעשית עם גברים.

כנות וישרות הם תנאי לכל קשר בכלל ולקשר זוגי בפרט, ומי שלא שלם עם זהותו המינית חייב לשתף את בן/בת הזוג במידע משמעותי זה לפני חתונתם. המחשבה שבאמצעות חתונה והסתרה ניתן לפתור בעיות מעין אלו, הוא נחלת העבר, אך יחד עם זאת מהראוי והנכון לבער תופעה זו אם אכן עדיין היא קיימת.

יחד עם זאת אי אפשר להתעלם מהאמירה המשתמעת מהסרט כפי שהוא מוצג בכתבת הפרומו, שאסור להציע למי שיש לו נטיה תוך מינית טיפולי התאמה בין הנפש לגוף. בכך מצטרף סרט זה למסע ההפחדה והיאוש של ארגוני הלהט"ב, שמנסים לכפות על כולנו תפיסת עולם הכופרת בבחירה החופשית וביכולת של כל אדם לבחור את דרכי ההתמודדות שלו עם נטיותיו. חמור מכך ההצגה החד צדדית של הבעיה מבלי להראות שיש מי שבחרו להתמודד והצליחו להקים משפחה, גם היא פוגעת פגיעה חמורה באמינות הסרט.

חשוב להדגיש שמסע יחסי הציבור של ארגוני מפרקי המשפחה הוא חלק ממאבק כללי יותר על ביטול כל הזהויות – המינית, הלאומית, ואף האנושית. נכון הוא שלהבדיל מכל העולם בו הבחירה בזהות להטבי"ת מובילה בדרך כלל לוויתור על הבאת ילדים לעולם, במדינת ישראל מתרחשת תופעה ייחודית, בה הרצון לחוות הורות חזק מכל, וגברים ונשים שבחרו להתמסר לנטייה החד מינית שלהם, לא מוותרים על ההורות.

אך הורות משפטית זו מושגת באמצעות סחר ברחמם וביציותיהן של נשים וזרעם של גברים, תוך מחיקת הזכות של הילודים להכיר ולגדול עם מי שהם נושאים את מורשתו הגנטית. פתרון זה הוא לא מוסרי והוא מדרדר את כולנו כחברה וכעם למצב שבו אנו מאפשרים למעשה סחר בילדים וברחמן של נשים. עקב כך יש היום בישראל מעל 150000 ילדים שאינם יודעים מי האב או האם הביולוגים שלהם, והם חשופים לאפשרות שיינשאו בנישואי קרובים שיש בהם גילוי עריות.

אנו ב"בוחרים במשפחה" מצפים מיוצר הסרט, לחשב מסלול מחדש ולבדוק את עצמו: האם הוא באמת יוכל לישון בלב שקט כאשר נערים ונערות שחווים בלבול על רקע זהותם המינית, או שחווים נטייה תוך מינית, שיחשפו לסרט, יאבדו את התקווה להקים משפחה? האם הוא שלם עם כך שבעקבות הסרט יהיו מי שיתירו את איסור התורה על משכב זכר, שהוא בכלל גלוי עריות עליו נפסק "יהרג ואל יעבור"?

אנו קוראים לנערים ולנערות שחווים בלבול על רקע זהותם המינית, או אפילו כאלו שברור להם שיש להם נטייה תוך מינית, לא לאבד תקווה ולפנות לגורמים אחראים שיעזרו להם להתמודד עם המצוקה מתוך אמונה בכוחם. הזהרו משרלטנים שיבטיחו לכם חיים קלים וטובים אם תממשו את נטייתכם התוך מינית, כמו משרלטנים שיבטיחו לכם 100% הצלחה בהתגברות על הנטייה. החיים הם התמודדות מתמדת, ומה שצריך להניע כל אדם הוא סולם הערכים. בנית זוגיות ביושר וכנות, ובמידת האפשר הקמת משפחה והתחברות לשרשרת הדורות של עם ישראל. בחרו בחיים.

הכותב: מראשי "בוחרים במשפחה"