ח"כ שרן השכל מכריזה מלחמה על בית הדין בהאג

יו"ר ועדת המשנה ליחסי חוץ בכנסת ח"כ שרן השכל קוראת להגן על חיילי צה״ל ולהכניס את בית הדין בהאג לרשימה השחורה.

ערוץ 7 , י"ד באלול תש"פ

ח"כ שרן השכל מכריזה מלחמה על בית הדין בהאג-ערוץ 7
ח"כ שרן השכל
צילום: חזקי ברוך

יו"ר ועדת המשנה ליחסי חוץ בכנסת, ח"כ שרן השכל, קוראת ללכת בעקבות ארה"ב ולפעול אקטיבית נגד בית הדין הבינלאומי בהאג

בפוסט שפרסמה היום (חמישי) בפייסבוק תחת הכותרת "להגן על חיילי צה״ל ולהכניס את בית הדין בהאג לרשימה השחורה", קראה השכל לפעולה תקיפה.

"המוסדות הבינלאומיים נועדו לשמור ולהגן על ערכים דמוקרטיים, אך רבים מהם הפכו לכלי בידי מדינות דיקטטוריות, כדי להחליש את המדינות הדמוקרטיות. בית הדין הפלילי בהאג הוא דוגמה מצוינת לכך. במקום לחקור את המתרחש במדינות טוטליטריות, הפוגעות מדי יום בחפים מפשע ובניגוד מוחלט לערכים עליהם הוא מושתת - הוא רודף מדינות דמוקרטיות", ציינה.

לדבריה "התובעת הראשית של ביה"ד הפלילי בהאג, פאטו בנסודה, היא דוגמה מצוינת לריקבון שפשה בבית הדין הפלילי בהאג. בעברה הייתה היועצת המשפטית של נשיא גמביה, הדיקטטור יחיא ג'אמה, אך זה לא מפריע לה לחקור פעולות של צבאות אחרים, כמו ישראל או ארצות הברית".

"לממשל האמריקאי נמאס. אתמול הוא הטיל סנקציות על בנסודה. למה? כי היא רוצה לחקור חיילים אמריקאים על מה שביצעו שלכאורה באפגניסטן. האמריקאים הציבו מסר ברור לשופטים ולקהילה הבין לאומית, לפיו מי שמסמן אמריקאים - מסומן על ידי האמריקאים", הזכירה.

השכל הוסיפה, "בימים אלו בנסודה מקדמת חקירה נגד חיילי צה"ל, באשמה של פשעי מלחמה. החקירות האובססיביות של גופי האו"ם השונים הובילו לכך שישראל היא המדינה היחידה בעולם שמלווה כל פעולה, מהלך או נוהל צבאי בייעוץ משפטי. בדיוק בגלל חקירות כאלו אנחנו רואים תמונות של חיילינו משותקים מול פלסטינים שזורקים עליהם אבנים מטווח אפס".

"אסור להתבלבל, בין הדין הפלילי הבינלאומי למשפט צדק אין דבר וחצי דבר. מדובר באנטישמיות וברדיפה פוליטית תחת מעטה משפטי. כיו"ר ועדת המשנה ליחסי החוץ של ישראל, כינסתי דיון בנוגע לפעילות של בית הדין הפלילי בהאג נגד ישראל, אך לצערי לא התרצתי מהתשובות שקיבלתי מאנשי המקצוע. בקרוב אכנס דיון דחוף נוסף עם השר אלקין, כדי לוודא שאנו עושים הכול כדי להגן על חיילי צה"ל מול הטרור המשפטי", הבטיחה השכל.

"אנחנו נלך בקו שארה"ב מובילה. אסור לנו להפקיר את חיילי צה"ל. הם מגינים עלינו מדי יום, עכשיו תורנו להגן עליהם", קבעה השכל בסיום.