תלמידי תיכון התארחו במאהל השמאל בבלפור

תלמידי כיתה ט' מהתיכון שליד האוניברסיטה העברית ביקרו במאהל השמאל ליד כיכר פריז. יו"ר אם תרצו: "למנוע פוליטיזציה בכיתות הלימוד".

ערוץ 7 , י"ד באלול תש"פ

המחאה בבלפור
המחאה בבלפור
צילום: אריה קינג

פעילי השמאל היושבים במאהל סמוך לבית ראש הממשלה בירושלים אירחו במאהל תלמידים מכיתה ט' בתיכון שליד האוניברסיטה העברית.

הביקור של בית הספר במאהל השמאל עשוי להיות מנוגד לסעיף 19 בחוק החינוך הממלכתי הקובע כי "מורה, וכן עובד אחר במוסד חינוך, לא ינהל תעמולה לטובת מפלגה או ארגון פוליטי אחר בקרב תלמידים של מוסד חינוך".

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו", הגיב: "מערכת החינוך היא אחת המערכות החשובות ביותר לקיומה של מדינת ישראל, מפני שהיא מכשירה את דור העתיד שלה. מתוך כך, יש לעשות הכל כדי למנוע פוליטיזציה בכיתות הלימוד וכל סוג של הטפה אישית. בין אם זה בעד ונגד נבחרי ציבור, בין אם זה בעד ונגד מפלגות שונות''.

לדברי פלג, ''גם בסוגיות של אופי החברה וצביונה של המדינה אין שום סיבה שמורה יביע את דעתו האישית במסגרות שיעור שאין לו קשר לחומר הנלמד בו. מורה העושה כן, לא רק פוגע באמון ההורים והתלמידים, אלא עובר מפורשות על החוק וחוזרי המנכ"ל הרבים שנשלחו בנושא''.

פלג השמיע קריאה לשר החינוך יואב גלנט בדרישה להתערבותו: ''הגיע הזמן ששר החינוך החדש ישים סוף לתופעה הזו. תלמידי ישראל ממש לא חייבים לסבול משטיפות מוח רדיקליות בכיתות".