תעודת הוקרה לחקלאי איתן זאב שמנע לינץ'

ראש מועצת שומרון העניק תעודת הוקרה לחקלאים שמנעו לינץ' בחוות דורות עילית. "קורבנות טרור לא אמורים להפוך לנאשמים".

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ד באלול תש"פ

איתן זאב ויוסי דגן
איתן זאב ויוסי דגן
צילום: רועי חדי

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, העניק תעודות הערכה לחקלאים איתן זאב, נריה קטן ודניאל לוינסון, בנוכחות בני משפחתם, על פעילותם הנחושה להגנה על חבריהם החקלאים מפני מחבלים בתחילת חודש יולי בחוות דורות עילית.

בין השאר העניק ראש מועצת שומרון את תעודת ההוקרה לאיתן זאב שנעצר לאחר שהגן על חבריו והפרקליטות מבקשת להגיש נגדו כתב אישום.

האירוע המדובר התרחש בתחילת חודש יולי כאשר חקלאים הגיעו לשטח בתחום המועצה האזורית שומרון על מנת לעבד את הקרקע. פורעים ערבים הגיעו מכיוון הכפר בידיה כאשר המואזין במסגדים של הכפר קרא לתקוף את החקלאים. הפורעים ניסו לבצע בהם לינץ', איתן וחבריו ירו באוויר ולאחר שהותקפו ירו לעבר הפורעים על מנת להגן על חבריהם ולהימלט מהמקום.

"אנחנו מוקירים תודה לאנשים יקרים שהגנו על חיים של אנשים אחרים וגם של עצמם אל מול פורעים רצחניים ברברים, שניסו לבצע לינץ' ביהודים בשומרון", אמר ראש המועצה יוסי דגן, "להוקיר תודה לאנשים שבזכותם נמנע פיגוע, אנשים שמנעו רצח אכזרי ולינץ' ברברי, כאן בשומרון''.

דגן תקף את המשטרה והפרקליטות: ''אנחנו עומדים מול התנהלות שבה קורבנות הטרור הופכים לנאשמים. זה דבר לא הגיוני, לא עסקינן בבית ספר לצלפים, לא עסקינן בבית ספר ללוחמה בטרור, אנחנו מדברים על אזרחים, חקלאים שהותקפו בצורה ברברית עם קריאות ממסגדים לבוא ולפגוע בהם.

''כל אזרח שמשתמש בנשקו כדי להגן על חייו, ועל חיי אחרים ולמנוע פגיעה בהם על-ידי מחבלים צריך לקבל את ההוקרה האזרחית הגבוהה ביותר, בוודאי לא להיות במעצר בית ולא לחשוש מהעמדה לדין, זה דבר שהוא לא מתקבל על הדעת וכל אדם הגון צריך להתקומם נגד זה''.