חוג התנ''ך בבית הנשיא
חוג התנ''ך בבית הנשיאצילום: מארק ניימן /לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח הערב (חמישי) את חוג התנ"ך ה-32 של מיזם 929, לעילוי נשמתו של הרב עדין-אבן ישראל שטיינזלץ ז"ל.

הנשיא אירח בבית הנשיא את הרב בני לאו מראשי מיזם 929. יתר המשתתפים, בהם גם הרב מני אבן ישראל שטיינזלץ, בנו של הרב שטיינזלץ ז"ל, הצטרפו בשידור חי ברשתות החברתיות.

"אוהביי ולומדיי ספר הספרים מכובדי, את המפגש היום אנחנו מייחדים לזכרו הברוך של הרב עדין אבן-ישראל שטיינזלץ ע"ה שהסתלק מאיתנו בחודש שעבר", אמר הנשיא בפתח דבריו: "הרב עדין היה מורה של דור. כששמעתי על פטירתו, הרגשתי שאיבדנו את "רש"י של דורנו". כמו רש"י גם הרב שטיינזלץ, היה המנגיש הגדול ביותר של ארון הספרים היהודי בדורנו.

''הודות לאישיותו המיוחדת, סלל הרב עדין שבילי גישה לאוצרות הרוח הגדולים שלנו, בפרויקט ביאור התלמוד שלו, בביאור התנ"ך, שאנו נעזרים בו במיזם 929, בביאורו לרמב"ם, למשנה, לספר התניא, ולעוד חיבורים ופירושים שבהם הוא העניק לנו את המפתח לבית שלנו. בזכותו, כל מי שליבו חפץ בתורה יכול עכשיו, לגשת, לפתוח את הדלת ולהרגיש בן בית״.

״צריך אומץ כדי להנגיש אוצרות ידע. מי שמנגיש ידע, לוקח אותו מהמומחים ומעביר אותו לציבור, ולכן פעמים רבות הוא מואשם, ברדידות, בעממיות, ואפילו בחילול הקודש. אבל הרב שטיינזלץ, לא נרתע. הוא הכיר את השליחות שלו, היא הייתה משימת חייו, והוא לא נרתע מלהגשים אותה״, אמר הנשיא וציין את הקשר המיוחד שהיה לרב שטיינזלץ עם בית הנשיא לאורך שנים רבות, החל בימי הנשיא שז"ר, וכלה במפגשי התנ"ך של 929.

הנשיא חתם במילים: "הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ לימד אותנו בכל אורחותיו שהדברים עודם חיים ופשוטים ולא זו בלבד שמותר בם לנגוע, זו חובתנו, יהא לימוד זה לעילוי נשמתו ותהא נשמתו צרורה לעד בצרור החיים".