נתניהו כינס דיון כלכלי: "נעזור לאזרחי ישראל ולעסקים"

"יש לנו שתי משימות", אמר ראש הממשלה, ''גם לדאוג לבריאות וגם לדאוג לכלכלה. נתוני אוגוסט טובים - אבל זה לא מספיק לנו''.

ערוץ 7 , י"ד באלול תש"פ

נתניהו וכ''ץ בדיון
נתניהו וכ''ץ בדיון
צילום: חיים צח/לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב (חמישי) דיון כלכלי בראשותו בהשתתפות שר האוצר והגורמים הכלכליים, לבחינת צעדים נוספים להאצת המשק וחיזוק הכלכלה.

"אנחנו באים עכשיו מקבינט הקורונה. במקביל לצעדים שקשורים לבריאות ולהצלת חיים אנחנו מדברים גם על חיזוק הכלכלה", אמר נתניהו. ''על אף שהתבשרנו על עלייה, אפילו מפתיעה, בהכנסות של מדינת ישראל בחודש אוגוסט, אנחנו יודעים שיש עדיין קשיים גדולים''.

ראש הממשלה סיפר: ''אנחנו דנים כל הזמן בצעדים נוספים - מס הכנסה שלילי ועוד דברים אחרים שאנחנו דנים בהם, כדי לתת עוד ועוד פתרונות לאזרחי ישראל ולעסקים בישראל. אנחנו לא מרפים אפילו לרגע.

''אין לנו משימה אחת. יש לנו שתי משימות: גם לדאוג לבריאות וגם לדאוג לכלכלה. נתוני אוגוסט טובים - אבל זה לא מספיק לנו. אנחנו הולכים לעזור בעוד דברים, זו מטרת הישיבה הזאת, שאגב, מתרחשת כמעט מדי יום", הוסיף נתניהו.

שר האוצר ישראל כ"ץ: "בדיון בקבינט הקורונה ציינתי שהמשימה העיקרית שעומדת בפני ראש הממשלה והממשלה זה שתי משימות: אחת - להוריד את רמת התחלואה, השנייה היא להשאיר את המשק פתוח. הקבינט דן בכל נושא התחלואה והטיפול והחליט על סדרת צעדים. אנחנו יושבים כאן עכשיו כדי לנתח ולראות את מצב המשק ולהחליט על צעדים נדרשים.

''באופן כללי, כפי שאמר גם ראש הממשלה – נתוני אוגוסט טובים אפילו ביחס למה שהיה ברוב הענפים לפני הקורונה. זה לא פלא. אנחנו הענקנו עכשיו לכלכלה הישראלית 4.5 מיליון ישראלים שנהגו לטוס לחו"ל עם השמיים הפתוחים, היום הם עם האדמה החופשית בישראל, נמצאים כאן ומאיצים את הפעילות. אני מקווה מאוד שנשיג את שתי המטרות: גם לאפשר את הורדת התחלואה וגם להשאיר את המשק פתוח", אמר כ''ץ.

בדיון משתתפים גם ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה, נגיד בנק ישראל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה, מנכ"לית משרד האוצר, החשב הכללי, הכלכלנית הראשית, מנהל רשות המיסים, מנכ"ל הביטוח הלאומי וגורמים נוספים.