יהדות התורה לנתניהו: גמזו פוגע בחרדים

"מאז מינויו של הפרויקטור מתקבל הרושם שבמקום לטפול במגיפת הקורונה הוא עוסק במעשים פוגענים", כתבו חברי יהדות התורה לראש הממשלה.

בן שאול , י"ד באלול תש"פ

יהדות התורה לנתניהו: גמזו פוגע בחרדים-ערוץ 7
ישיבת יהדות התורה
צילום: יהדות התורה

חברי סיעת יהדות התורה פנו הערב (ה') במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו שבו הם מבקשים ממנו לפעול לשינוי התנהלותו של פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו כלפי הציבור החרדי והנהגתו.

"מאז מינויו של פרויקטור הקרונה פרופ' רוני גמזו, מתקבל הרושם שבמקום לעשות את מלאכת הטיפול במגיפת הקורונה, הוא עוסק בכותרות פופוליסטיות, בדיבורים ובמעשים הפוגעים פעם אחר פעם בציבור החרדי בישראל", טענו חברי הכנסת.

בדבריהם התייחסו לפולמוס סביב הנסיעה לאומן. "שיגור מכתב לנשיא אוקראינה נגד חסידי ברסלב, תוך חריגה מובהקת מסמכויותיו, וללא בדיקת ההשלכות כפי שנהוג בכל מדינה ריבונית, בה הגורמים האמורים לקבוע את מדיניותה בנושא זה הם ראש ממשלה, שר חוץ ושר בריאות ועוד. למרבה הצער, כתוצאה מכך כבר בימים האחרונים חלה עליה באנטישמיות באוקראינה".

עוד הוסיפו: "הצהרות לתקשורת נגד רבני ומנהיגי הציבור החרדי, מבלי לבדוק את העובדות הפשוטות והבנת הוראותיהם של הרבנים על ידי שלוחיהם – נציגי הציבור החרדי. דבר שיוצר מצג שווא כביכול ניתנה הוראה גורפת להימנע מבדיקות חלילה".

את דבריהם חתמו בדרישה: "על מנת להחזיר את האמון של המגזר החרדי, נבקש את התערבותך המיידית להפסקת התנהלות זו". המכתב נחתם על ידי כלל חברי יהדות התורה.

מוקדם יותר במהלך דיון הקבינט, תקף השר ליצמן את פרויקטור הקורונה רוני גמזו. בתום ישיבת הקבינט אמר השר ליצמן כי "לצערי צדקתי במה שהתרעתי בשבועות האחרונים, כי ההחלטה להטלת סגר בשלב זה, הינה חלק מתכנית סדורה של חלק מהגורמים, להביא לסגר בחגים וסגירת בתי הכנסת בימי ראש השנה, יום כיפור וסוכות, מה שלא נאפשר בשום צורה".

"לפיכך התנגדתי נחרצות בדיון בקבינט הקורונה להחלטה על הטלת סגר בערים שהוגדרו אדומות. כפי שהוכח בשטח מניסיון העבר הלא רחוק כי סגר שאינו ממוקד בשכונה מסוימת, אינו יעיל להורדת התחלואה, אלא התברר כצעד ענישה קולקטיבי, שאינו מידתי ולא נכון".

ליצמן חזר וביקש להחיל סטנדרטיזציה בכל הנוגע להנחיות. "אני שב וקורא, להחיל הנחיות שוויוניות וברורות כדי לחזור ולנצח את הקורונה. רק באמינות ובשקיפות נוכל להחזיר את אמון הציבור ואת שיתוף הפעולה של אזרחי ישראל בקטיעת שרשרת התחלואה".