יצחק רביץ
יצחק רביץ צילום: דודי אביטן

ראש מועצת קרית יערים יצחק רביץ פנה היום (חמישי) לשר הבריאות יואל (יולי) אדלשטיין וטען כי מתווה הרמזור שאושר בקבינט הקורונה יוצר עיוות חמור, לטענתו, בהצגת נתוני התחלואה.

רביץ כתב כי "נתוני התחלואה של משרד הבריאות מצביעים על 30 נדבקים מקרב תושבי קרית יערים, מניין המקרב אותה לקטגוריה של עיר אדומה".

עיון יסודי בנתוני התחלואה גילה כי 13 תושבים מבין הנדבקים במועצה הם תלמידי ישיבות הלומדים ברחבי הארץ ונמצאים מחוץ ליישוב, "הם בישיבותיהם מיום חמישי ראש חודש אלול 20.08.20, שם הם נדבקו ורגלם לא דרכה בישוב מזה שבועיים".

ראש המועצה טוען כי גם הנדבקים האחרים לא נדבקו ביישוב אלא במקומות אחרים, "12 נדבקים נוספים הם בני שתי משפחות שבכל משפחה 6 נפשות שעל פי חקירה אפידמיולוגית מקור ההדבקה הוא מחוץ ליישוב ו-4 נדבקים תושבי הקריה, שעל פי חקירה אפידמיולוגית נדבקו בעת שהותם מחוץ לתחומי הישוב".

עוד כתב ראש מועצת קריית יערים: "נדבקת נוספת עזבה את הישוב לפני כשנתיים ומתגוררת בשכונה נווה יעקב שם היא נדבקה ושם היא נמצאת, ורק הרישום שלה בתעודת זהות מופיע בישוב. על פי ההיגיון אין למנות את 13 בחורי ישיבה ואת הנדבקת משכונה נוה יעקב ולזקוף אותם ל'חובת' קרית יערים, כאילו שנדבקו בישוב. בסיכום הדברים עולה, שבקרית יערים יש 16 נדבקים בלבד".

רביץ הוסיף במכתב: "הכללת קרית יערים ברשימה הערים האדומות על כל הכרוך בכך-אינה במקומה, מופרכת מיסודה ומוטעית לחלוטין, ומשוללת כל היגיון ועומדת בסתירה מוחלטת לקו המקצועי אותו מוביל משרד הבריאות. יתרה מזו, הכללת הישוב ברשימת הערים האדומות תרפה את ידי התושבים הנדרשים להקפדה יתירה על הכללים, תעודד הימנעות מביצוע בדיקות ותביא להחלשת מאמצי הרשות המקומית למניעת יציאה שלא לצורך מתחומי הישוב".

בקרית יערים דורשים: "אנו פונים ודורשים מקובעי המדיניות לתת דעתם לטיעונים בדבר תקפות הנתונים ולהימנע מהכללת הישוב ברשימת הערים האדומות".