הרמטכ''ל כוכבי: כולם צריכים לשרת בצה''ל או לפחות בשירות לאומי

בטקס קצינים ונגדים מצטיינים אמר הרמטכ''ל כי צה''ל זוכה לאמון הציבור בשל העובדה שהוא מסכל ומשמיד איומים באופן שיטתי וקבוע.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ד באלול תש"פ

אביב כוכבי
אביב כוכבי
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ''ל רא''ל אביב כוכבי נאם הערב (חמישי) בטקס קצינים ונגדים מצטיינים לשנת 2020, ואמר כי אזרחי ישראל כולם חייבים להתגייס לצה''ל או להתנדב לשנת שירות לאומי-אזרחי.

"בשם הממלכתיות נכון יהיה שכל אזרחי המדינה, כולם, ישרתו בצה"ל או לפחות בשירות לאומי חלופי. לא מתקבל על הדעת שחיילי צה"ל יישאו לבדם בנטל בזמן שרבים אחרים חופשיים מחובות, ולא ייתכן שחיילי צה"ל מסכנים את חייהם בזמן שאחרים מטפחים את חייהם", אמר כוכבי בטקס.

הרמטכ''ל סיפר: ״מה הופך את צה"ל לארגון כל כך מיוחד, שפעם אחר פעם, זוכה לאמון הציבור, וגורם לאזרחי ישראל ביטחון וגאווה? התשובה נעוצה בראש ובראשונה בהיותו ארגון מקצועי, המגן באופן אפקטיבי בגבולות ותוקף, מסכל ומשמיד איומים באופן שיטתי וקבוע".

"אבל התשובה נעוצה גם בהיותו צבא עם ממלכתי - צבא העם, הפועל למען העם, שרק שיקולי טובת העם והמדינה לנגד עיניו".

כוכבי אמר כי "לאורך כל התקופה האחרונה, אנו רואים את צה"ל יוצק תוכן של ממש לעיקרון הממלכתיות ולהיותו צבא העם הפועל בכל מקום, גם במקומות ובמגזרים שאינם סביבת הפעולה הרגילה שלו, בדיר אל אסד ובבני ברק, בביתר עילית ובאום אל פאחם, ועושה זאת ביחד יד ביד עם הרשויות המקומיות".