יולי אדלשטיין:
להגביל התקהלויות - גם הפגנות פוליטיות

שר הבריאות מגבה את פרויקטור הקורונה ומתייחס להחלטת הקבינט להטיל סגר בערים אדומות, "אם נשמור על הכללים אולי לא נגיע לסגר בחגים".

ערוץ 7 , י"ד באלול תש"פ

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: Flash90

שר הבריאות יולי אדלשטיין סיפר הערב (חמישי) מדוע הוחלט בקבינט הקורונה להכריז על סגר ב-30 ישובים "אדומים" שבהם הדבקה גבוהה במיוחד.

"כפי שהזהרתי - אנחנו נמצאים במצב שבו נאלצנו להטיל סגר על 30 ישובים", אמר אדלשטיין בראיון לחדשות 12. השר ביקר את מדיניות אכיפת המגבלות, "אם לפני חודשיים וחצי הייתה אכיפה כשביקשתי, יכול להיות שלא היה צורך בסגרים".

"לא יכול להיות שגם עכשיו אנחנו רואים חתונות, אירועים פיראטיים ועסקים שלא שומרים על ההנחיות. כל החלטה בריאותית שהבאתי נועדה לעשות דברים שימנעו סגר".

אדלשטיין נשאל על תפקודו של פרופ' רוני גמזו, פרויקטור הקורונה, והשיב: "לא מתחרט לרגע שפניתי לגמזו. אני נותן לו גיבוי מלא. זה לא אומר שהוא חף מטעויות, אבל יחד עם משרד הבריאות הוא עושה עבודה טובה".

"גמזו זקוק לשיתוף פעולה מהציבור ומהדרג הפוליטי", הסביר. "אם הוא נתקל בהתנגדות לכל צעד - זה יביא אותנו לסגר כללי, שממנו אנחנו מנסים להימנע".

אדלשטיין טען כי "אם הייתי בא היום לקבינט ואומר שגילינו ביממה למעלה מ-3,000 חולים ושמספר החולים הקשים עלה - לא היה מתקיים דיון: כולם היו מרימים יד ואומרים ללכת לסגר כללי. מה שאנחנו רואים היום בעלייה במספר החולים המאומתים ישתקף בבתי החולים בעוד כמה שבועות".

שר הבריאות התייחס גם לטענות נגד הפגנות השמאל בימים אלה: "לנגיף הקורונה אין דעות פוליטיות. כשמגבילים איש דתי בתפילה ובבתי כנסת, שזו זכות יסוד - לא היה מזיק להגביל גם התקהלויות פוליטיות. כשאין חוק נגד - לא חובה להתכנס באלפים ולהדביק". אדלשטיין סיכם את דבריו ואמר: "אם נשמור על הכללים - אולי לא נגיע לסגר בחגים".