שרה האקבי סנדרס
שרה האקבי סנדרס צילום: רויטרס

שרה האקבי סנדרס, מי ששימשה במשך תקופה ארוכה דוברת הבית הלבן בממשל טראמפ, מוציאה בימים אלה ספר על מאחורי הקלעים של עבודתה לצד האזרח מספר 1 בארה"ב.

בספר שנקרא 'מדברת על עצמי: אמונה, חופש ומאבק בתוך הבית הלבן של טראמפ', מתארת האקבי-סנדרס בין היתר את מערכת היחסים המקצועית עם ג'וש רפל, שהיה אחרי בין היתר לדברור העמדה האמריקנית בסכסוך הישראלי פלסטיני.

"ג'וש ואני לא הכרנו לפני שהתחלנו בבית הלבן. הוא היה יהודי ליברלי-אגרסיבי ומבולבל מניו יורק, שבילה את רוב הקריירה שלו בעבודה בהוליווד. הייתי פחות או יותר ההפך הגמור שלו", כותבת סנדרס בפרק מהספר שהגיע לידי העיתון Jewish Insider.

הפרק המפרט את המתרחש מאחורי הקלעים של ביקור נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בערב הסעודית בשנת 2017.

רפל, שכיהן גם כדוברם של ג'ארד קושנר ואיוונקה טראמפ עזב את הבית הלבן ב-2018. האקבי-סנדרס סיפרה כי "למרות ההבדלים בינינו, אהבתי לעבוד עם ג'וש. הוא אחד האנשים המצחיקים ביותר שאני מכירה, נאמן מאוד, וכנראה אסטרטג התקשורת המוכשר ביותר איתו עבדתי. איש בבית הלבן לא יכול היה לעבד סיפור טוב יותר מג'וש, והוא תמיד היה אחד הקולגות הראשונים שפניתי אליהם בבקשה לעזרה במשימות הקשות ביותר".

בספר מתארת ​​סנדרס גם את יחסיה הקרובים עם איוונקה טראמפ, בתו של הנשיא. "כשהייתי בבית חולה עם דלקת גרון וחום גבוה, יותר מפעם אחת איוונקה שלחה לי מרק עוף עם קניידעלך מהמעדניה האהובה עליה", היא כותבת.