ישראלים יוכלו לטוס מעל בחריין

אחרי סעודיה: גם בחריין הודיעה רשמית כי תאפשר לטיסות מישראל לאיחוד האמירויות לעבור במרחב האווירי שלה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ד באלול תש"פ

קושנר בבחריין
קושנר בבחריין
צילום: רויטרס

רשות התעופה האזרחית של בחריין הודיעה הערב (חמישי) כי מעתה תאשר לטיסות מישראל לעבור בשמי המדינה כאשר הן מצויות בדרכן לאיחוד האמירויות.

אחד הנתיבים הקצרים ביותר מישראל לאיחוד האמירויות עובר בשמי סעודיה ובחריין והדבר מעיד על התקדמות ביחסי ישראל והעולם הערבי.

אתמול הודיעה ערב הסעודית כי תאפשר לטיסות בין ישראל לאיחוד האמירויות לעבור במרחב האווירי שלה.

ההודעה, שבה הבהירו הסעודים כי כל הטיסות מרחבי העולם יוכלו לעבור בשמי המדינה - כולל אלו מישראל - נמסרה לאחר שהשלטונות באיחוד האמירויות ביקשו מסעודיה להוציא הצהרה כזו בנוסף לשיחה בנושא שהתקיימה במפגש הלילה בין יועצו וחתנו של הנשיא האמריקני ג'ארד קושנר ובין נסיך הכתר הסעודי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך: "במשך שנים אני עובד לפתוח את השמיים של ישראל מזרחה. בשורה גדולה הייתה לפני שנתיים וחצי כשחברת התעופה "אייר אינדיה" קיבלה אישור לטוס ישירות לישראל.

''עכשיו, פריצת דרך ענקית נוספת - מטוסים ישראלים ומטוסים של כל המדינות יוכלו לטוס ישירות מישראל לאבו-דאבי, לדובאי ובחזרה. זה יוזיל את הטיסות, זה יקצר את הזמן, זה יפתח תיירות אדירה, זה יפתח את הכלכלה שלנו''.

נתניהו הוסיף: ''זה יעשה עוד דבר – זה יפתח את המזרח. כשאתם טסים לתאילנד או לכל מקום אחר באסיה, זה יגלח שעות ומחירים. בשורה ענקית לכם, אזרחי ישראל. אלה פירות השלום של שלום אמת. אני רוצה להודות לג'ארד קושנר ולשייח' מוחמד בן זאיד על התרומה החשובה הזאת של היום. יהיו עוד הרבה בשורות טובות".