נתניהו הפיץ פייק ניוז

בנט התראיין לחדשות 12 ואמר שאינו ממליץ לאיש להשתתף בהפגנות. ראש הממשלה בחר להפיץ ציטוט מזויף של יו"ר ימינה מתוך הראיון.

עדו בן פורת , ט"ו באלול תש"פ

נפתלי בנט
נפתלי בנט
Photo by Oren Ben Hakoon/POOL

ראש הממשלה בנימין נתניהו הפיץ אמש (חמישי) פייק ניוז כאשר פרסם ציטוט מזויף של יו"ר ימינה ושר הביטחון לשעבר נפתלי בנט בראיון לחדשות 12.

נתניהו העלה פוסט לדף הפייסבוק שלו, ובו צילום מסך מפוסט של תומכת נתניהו בשם גלית דיסטל אטבריאן. "נפתלי בנט נשאל עכשיו על ידי קושמרו האם צריך להגביל את ההפגנות בבלפור, עצרתי נשימה והחזקתי אצבעות. בנט התחמק. קושמרו שאל שנית. בנט מלמל משהו על מתווה ועבר מיד לנושאים אחרים. איזה יאוש", כתבה אטבריאן.

ראש הממשלה בחר לתת פומבי לדבריה של אטבריאן, על אף שעיון קצר בראיון של נפתלי בנט בחדשות 12 העלה כי בנט נשאל על ההפגנות והשיב בצורה מפורשת: ''אני לא הייתי ממליץ לחברים שלי ללכת להפגנות האלה כי בסוף הנגיף לא יודע להבדיל אם זו הפגנה או אומן.

''אנחנו צריכים כולנו ליטול אחריות. בסוף צריך את הכל להכניס למתווים, כמו שיש מתווה לתפילה בכותל אפשר מתווה גם להקשר הזה'', אמר בנט לשאלתו של המראיין סביב הפגנות השמאל בבלפור.

בעקבות הפצת הפייק ניוז הגיב יו"ר ימינה: ''אדוני ראש הממשלה, אם היית מודאג מהקורונה כמו שאתה מודאג ממני, היינו היום עם אפס תחלואה ובלי מיליון מובטלים''.

במהלך הראיון הטיח בנט ביקורת חריפה בראשי הממשלה נתניהו וגנץ, "זאת מלחמה שלא מנוהלת, נתניהו וממשלתו נכשלו", אמר. "יש כאן חוסר מנהיגות, לא חוכמה לקיים למסיבות עיתונאים דרמטיות כשהולך טוב - וכשקשה אז נעלמים''.

לטענת שר הביטחון לשעבר, ההתקפות על פרופ' גמזו הן ביטוי לחולשת הממשלה. "כשאני החלטתי למנוע את ממשפחות שכולות להגיע לבתי העלמין ביום הזיכרון לא הטחתי את זה על איזה פרויקטור - עמדתי מול המשפחות ולקחתי אחריות".

"הדבר הכי קל בעולם זה לקחת פרויקטור ולהאשים אותו", הוסיף בנט. "האחריות היא על ממשלת ישראל. הממשלה חדלה מלתפקד והאחריות עוברת כעת לציבור. אנחנו יכולים לנצח את הקורונה, רק צריך מנהיגות ונחישות".

למרות מצבו הטוב בסקרים, בנט סירב להתייחס לאפשרות של סבב בחירות נוסף. "כרגע זה לא נראה באופק, אנחנו בשיא המערכה. בחירות משמעותן כרגע זה אסון".