מאבו דאבי לירושלים

יוזמת השר רפי פרץ לשיתוף פעולה עם איחוד האמירויות: הבאת אלפי תיירים, היי-טק וחילופי סטודנטים.

ערוץ 7 , ט"ו באלול תש"פ

שר החינוך רפי פרץ
שר החינוך רפי פרץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

על רקע הסכם השלום והגעת המשלחת הישראלית לאבו דאבי, יוזם שר ירושלים ומורשת רפי פרץ שיתופי פעולה בתחומים שונים עם איחוד האמירויות, בדגש על העיר ירושלים.

התיירות בירושלים עברה טלטלה קשה בחצי השנה האחרונה בעקבות משבר הקורונה, והרב פרץ מתכנן להביא אלפי תיירים מהאמירויות אשר יטיילו בירושלים, ילונו במלונות בעיר, ויוכלו גם להתפלל במוקמות הקדושים.

עוד תחום שבו יוזם הרב פרץ שיתופי פעולה הוא היי-טק וטכנולוגיה. ירושלים בשנים האחרונות מאופיינת בחברות היי-טק רבות, כ-550 במספר אשר הבולטות הן מובילאי, אורקם, ליטריקס, וייה, סיביק, ברינקיו ועוד. העיר מהווה בסיס לחברות הזנק (סטראט-אפ) ולחממות טכנולוגיות דוגמת החממה בגבעת רם ומתחם Jvp.

במסגרת יוזמת השר, יתקיים כנס בינלאומי ענק בירושלים שיעסוק בתחומי ההיי-טק והטכנולוגיה יחד עם חברות ההיי-טק האמירתיות. בנוסף לכך תהיה תכנית חילופי סטודנטים של המוסדות האקדמיים הירושלמים יחד עם המוסדות באמירויות. חיזוק הפן הכלכלי והטכנולוגי בין המדינות, כאשר ירושלים נמצאת במרכז היוזמה, יתן דחיפה ותהודה משמעותית למהלך הנורמליזציה בין המדינות.

שר ירושלים הנחה את מנכ״ל משרדו, אבי כהן, לקדם את הנושא ומסמך ראשוני כבר הועבר למ״מ מנכ״ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ ומנכ״ל משרד החוץ אלון אושפיז.

הרב רפי פרץ מסר: ״שלום תמורת שלום זו התפיסה הראויה. אנו פותחים את העיר ומזמינים את היזמים, התיירים ותושבי האימרויות לבוא לירושלים. היוזמה תביא לשגשוגה ולחיזוקה של בירתנו, ותהווה גשר אמיתי לשלום״.