מועלם-רפאלי עם נתניהו
מועלם-רפאלי עם נתניהו צילום: דוברות הליכוד

העיתונאית סימה קדמון מספרת היום (שישי) ב"ידיעות אחרונות" על היקף הלחץ השורר בבית ראש הממשלה, נוכח הזינוק של מפלגת ימינה בסקרי המנדטים.

''הקרב בין נתניהו ובנט הולך ומחריף. הסקרים מראים שלראשונה יש לנתניהו יריב מימין, שלפי כל הסימנים מתכוון להודיע בקרוב על התמודדותו על ראשות הממשלה. קל מאוד לזהות את החששות שזה מעלה בדיירי בלפור. אנחנו עדים בימים אלה להסתערות רבתית של נתניהו על הציונות הדתית".

קדמון ממשיכה: ''תבדקו לאיזה בית ספר הלך נתניהו ביום הראשון ללימודים - מבוא חורון – יישוב דתי במועצת מטה בנימין. השבוע הצטרפה לליכוד שולי מועלם, ח"כ לשעבר מטעם הבית היהודי. הערך האלקטורלי של המהלך הזה כמעט שלא קיים ומעיד יותר מכל על לחץ, אבל תסמכו על נתניהו שהוא הבטיח לה הרים וגבעות.

''הוא טורח גם לפגוש את רבני הציונות הדתית ולהבטיח להם שידאגו לצורכיהם, והאסטרטגיה שלו מול בנט גלויה לגמרי: בכל הזדמנות הוא מדביק לבנט את סמוטריץ', כדי להראות שמדובר בפנאט ימני, אבל בחצי הפה השני הוא מזכיר אותו בנשימה אחת עם לפיד ואיימן עודה, כדי להראות שמדובר בשמאלן. בנט הוא אח גם של סמוטריץ' וגם של לפיד''.

מנגד, בנט ממשיך להטיח ביקורת על ראש הממשלה, לספר לציבור על ''חוסר התפקוד של נתניהו בנושא הקורונה והכלכלה, ולהתריע מפני הצונאמי שעומד להכות באזרחי ישראל. במתקפות שלו נגד נתניהו, שהלכו והחריפו השבוע, מדבר בנט על היעדר מוחלט של ניהול והיעדר אומץ לב לקבל החלטות''.

לדברי קדמון, "הסיבה היחידה שהוא לא יוצא כבר עכשיו ומודיע על התמודדותו לראשות הממשלה היא שעוד לא הוחלט על בחירות. אבל זה יגיע. בנט, נכון לרגע זה, נחוש להתמודד. הקו שלו בקמפיין יהיה שהוא מאוד העריך את נתניהו כל השנים – אבל הוא והממשלה שלו התנתקו מענייני המדינה''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו