בעקבות גילוי שתי חולות קורונה בבית ספר לקצינים של צה''ל, עשרות חיילים נשלחו לבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

לפי שעה אובחנו כ-30 חולים מאומתים בבה"ד 1. כולם במצב קל.

בצה''ל אומרים כי מתקיימות חקירות אפידמיולוגיות וניתן מענה שלם למבודדים.

פרופ' גמזו: מי שלא חובש מסיכה יורק בפניהם של הרופאים והאחיות משרד הבריאות

פרויקטור הקורונה הלאומי פרופ' רוני גמזו ערך אמש (ראשון) מסיבת עיתונאים לאחר החלטת הקבינט להטיל סגר על 30 ערים אדומות החל מיום שני הקרוב.

''אנחנו רואים עליה גבוהה של כמות התחלואה ושל חולים חדשים במגזר החרדי", סיפר גמזו. ''לאחר שהצליחו להוריד את רמת התחלואה, היא עלתה שוב באופן מטריד. בתוך הישובים של המגזר החרדי יש קושי רב בניסיון להתמודד.

גמזו סיפר: ''אני מבקר הרבה בישובים הערביים ורואה חוסר הפנה, זלזול ואדישות. לא מבינים שחתונה זה אירוע הדבקה שממשיך למשפחה ולסובבים''.

לדבריו ''ערים אדומות זה לא אות קין - אלה מקומות בהם אנחנו רוצים להגביר מעורבות כדי לעזור להם לצאת ממעגל התחלואה".

"בקבוצת הערים האדומות עם התחלואה הגדולה, ננהיג עוצר לילי וסגירת מערכת החינוך. זה צעדים לא פשוטים לכל עיר לכל תושב וגם לי. כשאנחנו רואים התפרצות גדולה מאוד וחוסר שליטה במצב התחלואה אין ברירה", אמר גמזו.

הפרויקטור הלאומי הרים את קולו ודרש מהציבור: ''שום חתונות, שום אירועים המוניים, שום זלזול בשום מסעדה, מי שלא שם מסיכה ולא שומר על הנחיות יורק בפרצוף של הצוותים הרפואיים. יהיו עוד החלטות קשות. נצטרך לראות מה יהיה בימים הקרובים. זה מסר לכל עם ישראל''.

גמזו אמר כי קיים סיכוי סביר שיוטל סגר כללי בחגי תשרי. ''יכול להיות שבעוד שבוע נגלוש ל-60 ערים אדומות, עם התפתחות מעריכית של הנדבקים, ואז נידרש לצעדים כמו סגר כללי''.

כאמור, קבינט הקורונה החליט אחר הצהריים להטיל סגר על 30 ערים אדומות החל מיום שני הקרוב. הסגר יוטל על 30 ערים אדומות למשך שבוע ואחרי שבוע יצטרכו שרי הממשלה להחליט האם להאריך בעוד שבוע.

בין הערים עליהן יוטל סגר ביום שני: בני ברק, טירה, בית שמש, כפר קאסם, אום אל-פחם, אלעד, ביתר עילית, לקיה, דליית אל כרמל, מעלה עירון וטייבה.

ראש הממשלה מודיע על הסגר לערים האדומות לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתום ישיבת קבינט הקורונה כי "במשך חודש שלם היינו ברמה של תחלואה גבוהה, אפילו גבוהה מאוד, אבל יציבה. בימים האחרונים חלה עלייה, ועלייה דרמטית מאוד אתמול.

''אנחנו החלטנו היום בקבינט הקורונה לעשות מאמץ בלימה מיידי נגד העלייה הזאת בתחלואה. קיבלנו החלטה להפעיל סגרים על הערים האדומות - משם יוצאת הדבקה גם בתוך הערים עצמן וגם ליתר אוכלוסיית ישראל", אמר נתניהו.

אני מבקש את שיתוף הפעולה של כל אזרחי ישראל על מנת לבלום את התחלואה הזאת. זה חשוב לבריאות של כל אחד ואחת מכם", הוסיף ראש הממשלה.