חוזרים לבירה: מאמנים חדשים לבית"ר

שבוע אחרי פיטוריו של רוני לוי, הודיעה בית"ר ירושלים על שובם של סלובודן דראפיץ' ושי ברדה לאימון הקבוצה, ארבע שנים אחרי שעזבו

נרי וייס , ט"ו באלול תש"פ

דראפיץ' וברדה עם חוגג. שוב בבירה
דראפיץ' וברדה עם חוגג. שוב בבירה
צילום: דוברות בית"ר ירושלים

שוב בבית. את עונת 2015/16 פתחה בית"ר ירושלים עם צמד מאמנים אלמונים ולא מוכרים שהגיעו מבית"ר ת"א/רמלה. האוהדים הירושלמים מחאו על החתמתם של השניים על ידי הבעלים אלי טביב, כשהציפייה הייתה להביא שמות גדולים ומוכחים בעלי ניסיון ו-ותק.

תחת סלובודן דראפיץ' ושי ברדה, שעובדים בשיטה ייחודית כמאמנים יחד כבר מ-2013, הגיעה בית"ר של אז למקום השלישי והלא צפוי תוך תצוגות כדורגל התקפיות מהטובות שהראתה בעשור האחרון וכשהם מקדמים שחקני בית וצעירים רבים. ההצלחה של צמד המאמנים בין רגע הביאה לתמיכה רחבת היקף ולא מובנת מאליה של האוהדים הירושלמים, ואולי זה מה שבין היתר גרם לבעלים אז אלי טביב לסיים את ההתקשורת איתם בסיום העונה - למרות ההצלחה המקצועית וההעפלה לאירופה לראשונה מזה זמן רב.

היום (שישי), ארבע שנים אחרי הפרידה שלא נבעה משיקולים מקצועיים, הודיעה בית"ר ירושלים על שובם של צמד המאמנים לאימון הקבוצה.

השניים שהובילו את מכבי נתניה בארבע השנים האחרונות מהליגה הלאומית ועד תקיעת יתד והצלחות בליגת העל ובמפעל גביע המדינה בכדורגל, חתמו בבית"ר על חוזה לעונה אחת, כשהם מחליפים את רוני לוי שפוטר בדיוק לפני שבוע לאחר הכישלון והמבוכה בסיבוב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית.

חזרתם של דראפיץ' וברדה למועדון הירושלמי לוותה בתמיכה גדולה של האוהדים ברשתות החברתיות, כשלמעשה, עוד בתחילת פגרת הקיץ, עם פיטוריהם ממכבי נתניה בגלל שיקולים כלכליים, דרשו האוהדים להחתים את השניים במקומו של רוני לוי שתחתיו בית"ר שיחקה את משחקיה החלשים ביותר ורק התגוננה.

"כיף לחזור הביתה חזרה, אנחנו מחכים להגיע כבר לבית וגן, לפגוש שוב את כל האנשים, והכי חשוב לשמח את הקהל, לשחק כדורגל שמח כמו שעשינו בשנים האחרונות. סיימנו 4 שנים במכבי נתניה וזה הזמן גם להודות להם. אנחנו יודעים מה מצופה מאיתנו וכבר מחכים להגיע לאימון ביום ראשון", אמר דראפיץ'.

הבעלים של בית"ר, משה חוגג, אמר: "לאחר שבחנתי את המועמדים לתפקיד, החלטתי שאלה האנשים שאני רוצה לראות על הקווים. ההמלצות הרבות וההתלהבות שהיתה סביב המינוי מראה עד כמה בית"ר חשובה לכולם ועד כמה היינו צריכים לקחת את ההחלטה הזאת לאחר שיקולים רבים. מכאן הבמה של סלובו ושי ואני מאחל להם בהצלחה גדולה בתפקיד".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il