איש העסקים לורנט לוי: הקורונה לימדה אותנו הלכות צניעות ושמירה על הפה

איש העסקים לורנט לוי בונה ומקים עוד עסקים בירושלים זאת למרות המשבר הכלכלי שפרץ בעקבות נגיף הקורונה.

ערוץ 7 , י"ז באלול תש"פ | עודכן: 12:15

איש העסקים הצרפתי-ישראלי לורנט לוי, בעלי רשת האופטיקה "אופטיקל סנטר", המתפרסת על שש מדינות רואה שליחות עצומה בהקמת עוד עסקים בירושלים.

"החיים ממשיכים וצריך לחיות וליהנות מכל רגע ולמדנו את זה מהקורונה. שכל רגע חשוב גם הרגע הזה חשוב והוא לא יבוא עוד פעם. אני רואה את האנשים שבאים לכיכר המוזיקה מכל הארץ ואני מאוד שמח שאני יכול לתת לאנשים קצת שמחה לאנשים בתקופה הזאת".

"ברוך אתה ה' בונה ירושלים", אומר לוי, "כמה פעמים אמרתי את זה שגרתי בצרפת. לבנות את ירושלים זה לגור כאן ולעשות עלייה וזה לא קל ולתת את כל הלב לאנשים. לבנות את ירושלים זה לא רק לבנות קירות אלא לבנות בין אדם לחברו. הסמל של המקום כאן זה אחדות שאנשים מגיעים לכיכר המוזיקה ומתחברים וככה אנחנו עושים את התיקון של חורבן בית המקדש שהיה בגלל שנאת חינם".

"למדנו מהקורונה שלא צריך להתחבק או להתנשק עם אנשים אנחנו יכולים לומר שלום מרחוק והקורונה למדה אותנו צניעות. הקורונה גם לימדה אותנו לעשות ולבנות עולם יותר נקי ולשטוף את הידיים לפני שאוכלים והדבר השלישי, חורבן בית המקדש בא בגלל שנאת חינם ואנשים דיברו אחד על השני בצורה לא טובה ועכשיו לפני שאנחנו מדברים יש לנו עוד שנייה של מחשבה לפני שאנחנו מוצאים מילים מהפה.

"ירושלים עיר הבירה של ישראל ועיר הבירה של העולם. אנחנו רואים עכשיו את השלום עם האיחוד האמרויות ואני מחכה להם כאן שיבואו לכיכר המוזיקה. ירושלים הופכת להיות בירה בינלאומית. לכל אחד יש תיקון ומשהו לעשות ואני נולדתי בפריז והגעתי לכאן כדי לבנות את ירושלים ולתת את כל מה שאני יכול בשביל ירושלים ובשביל האנשים כאן".