מסי הודיע: נשאר בברצלונה

אחרי שכבר החרים את האימונים ועשה כל צעד אפשרי בדרך לעזיבת הקבוצה איתה הוא כה מזוהה, הודיע מסי כי הוא נשאר בברצלונה בלית ברירה

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז באלול תש"פ

מסי הודיע: נשאר בברצלונה-ערוץ 7
מסי. נשאר בלית ברירה
צילום: רויטרס

סוף טוב? לא בטוח בכלל. שבוע וחצי אחרי שעורר סערה גדולה עם פקס בו הוא מבקש להשתחרר מחוזהו בקבוצה אצלה הוא משחק בבוגרים מאז ומעולם כשעלה לשחק במדיה בגיל 17, הודיע ליאו מסי, שחקן הכדורגל הטוב בעולם כי הוא נשאר בכל זאת בברצלונה.

אחרי שניהל מלחמה מול הנהלת המועדון הקטאלוני וטען כי סעיף בחוזהו מאפשר לו להשתחרר בחינם מהקבוצה, הודיע אמש מסי כי הוא נשאר בברצלונה אמנם, אך נראה כי זהו לא הסוף וכי השחקן עוד יעזוב את הקבוצה בה שיחק כל קריירת הבוגרים שלו במשך 16 השנים האחרונות. אם לא בעונה הזו, אז בעונה הבאה.

בראיון נרחב שהעניק, בו שבר לראשונה מאז החלה הסערה לפני שבוע וחצי שתיקה, סיפר מסי על מה שעבר הוא ומשפחתו ואת הסיבות בגינן רצה לעזוב ולמה בכל זאת נשאר.

"כשאמרתי לאשתי והילדים שאני רוצה לעזוב, זו היתה דרמה גדולה. כל המשפחה החלה לבכות. הילדים שלי לא רצו לעזוב את ברצלונה ולהחליף בתי ספר.

אבל אני מסתכל סביב ורוצה להתחרות ברמות הכי גבוהות, לזכות בתארים, להתחרות בליגת האלופות. אפשר לנצח או להפסיד, אבל חייבים להתחרות ולא להתפרק כמו שקרה לנו ברומא, ליברפול וליסבון. כל זה הוביל אותי להחלטה, וניסיתי לבצע אותה".

לדברי מסי, מי שאחראי ליכולת של ברצלונה בשנים האחרונות ולהתפרקות הגדולה האחרונה שקרתה מול באיירן מינכן בליגת האלופות בו הובסה ברצלונה בתוצאה 2:8, הוא לא אחר מאשר נשיא המועדון ג'וזפ מריה ברתומאו.

לא רק זאת, אלא שמסי אמר מפורש כי הסיבה היחידה בשלה נשאר היא הסיבה הכלכלית וסעיף השחרור הגבוה. "הייתי משוכנע שיאפשר לי לעזוב בחינם. הנשיא תמיד אמר שבסוף העונה אוכל להחליט האם אני רוצה להמשיך או לעזוב. עכשיו הם נצמדים לזה שלא הודעתי לפני ה-10 ביוני, למרות שהיינו באמצע העונה, באמצע נגיף הקורונה הנורא הזה. וזו הסיבה שאני ממשיך. אמשיך במועדון כי הנשיא אמר לי שהדרך היחידה בה אעזוב, זה אם ישלמו את סעיף השחרור שלי - 700 מיליון יורו - וזה בלתי אפשרי".

"הדרך הנוספת היתה ללכת למשפט, ולעולם לא אעשה זאת מול המועדון שנתן לי הכל. זה מועדון חיי. בארסה נתנה לי הכל ואני נתתי לה הכל. לא חלף בראשי אפילו ללכת איתה למשפט. נפגעתי ממה ששמעתי מאנשים, מהעיתונאים, מכאלה שתהו לגבי המחויבות שלי לברצלונה. זה גם עזר לי להבין מי אדם אמיתי, גיליתי הרבה אנשים מזויפים. האהבה שלי לברצלונה אף פעם לא תשתנה".

"אני אוהב את ברצלונה ולא אמצא מקום טוב יותר", הוסיף מסי. "ועדיין, יש לי את הזכות להחליט. רציתי לחפש אתגרים ומטרות חדשים. אין שום דבר רע בלרצות לעזוב. אני הייתי זקוק לזה, המועדון היה זקוק לזה וזה היה עוזר לכולם. חשבתי שהמועדון זקוק לשחקנים צעירים יותר וזמני הגיע לסיומו. זו היתה שנה קשה מאוד. סבלתי הרבה באימונים, במשחקים ובחדר ההלבשה. אמשיך בברצלונה והגישה שלי לא תשתנה, לא משנה כמה רציתי לעזוב, אעשה את הטוב ביותר שלי, אני תמיד רוצה לנצח ואף פעם לא רוצה להפסיד, תמיד ארצה את הטוב ביותר בשביל המועדון".

"אמרתי למועדון ולנשיא שאני רוצה לעזוב. אמרתי להם כל השנה. חשבתי שזמני בברצלונה הסתיים, לצערי - כי רציתי לסיים כאן את הקריירה. לא רציתי ללכת למשפט נגד המועדון של חיי, ולכן אני נשאר. האמת היא שאין שום פרויקט במועדון הזה, פשוט סותמים חורים כשדברים קורים. ההנהלה בראשות ברתומאו היא אסון".

יש הטוענים כי מסי איים בעזיבה ולו רק כדי להביא לסיום שלטונו של ברותמאו בקבוצה וכי הוא לא תכנן מעולם לעזוב - לא בזמן שנגיף הקורונה משבית את כלכלת העולם, לא אחרי שמשחקו האחרון במדי ברצלונה היא תבוסה בתוצאה 2:8 לבאיירן מינכן הגרמנית אלופת אירופה, לא אחרי שני עשורים במקום שהיה עבורו בית.

כעת תצטרך להוכיח ברצלונה כי היא מוכנה לעשות הכל בכדי להילחם כבר השנה על תארים ואולי לאפשר למסי להישאר לעוד מספר שנים ולגמור את הקריירה במקום בו התחיל אותה. דבר כזה יקרה כנראה רק אם הנשיא יודח מתפקידו. הדרך לשם החלה כעת.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il