קוסובו
קוסובוצילום: איסטוק

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז אתמול (שישי) כי ישראל תכיר במדינת קוסובו, במקביל, סרביה הודיעה כי תעביר את השגרירות בישראל לירושלים עד יולי 2021.

ההסכם בין קוסובו לסרביה, שבמסגרתו הן הסכימו גם לקדם את יחסיהן עם ישראל, הושג בתום יומיים של פגישות שקיימו אנשי ממשל טראמפ עם נשיא סרביה אלכסנדר ווצ'יץ' וראש ממשלת קוסובו עבדוללה חוטי.

"זהו יום נהדר נוסף לשלום במזרח התיכון", צייץ טראמפ בטוויטר. "קוסובו עם הרוב המוסלמי וישראל הסכימו לנרמל את הקשרים ולכונן יחסים דיפלומטיים. כל הכבוד. עוד מדינות מוסלמיות וערביות נוספות יבואו בהמשך".

נשיא קוסובו, האשים ט'אצ'י, כתב בעמוד הטוויטר שלו: "אני מברך את ראש ממשלת ישראל נתניהו על כוונתו הכנה להכיר בקוסובו ולהכריז על יחסים דיפלומטיים. קוסובו תעמוד בהבטחתה ותקים נציגות דיפלומטית בירושלים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ בצאת השבת "אני מברך על ההסכם עם קוסובו שתהיה המדינה המוסלמית הראשונה שתפתח שגרירות בירושלים. סרביה תהיה המדינה הראשונה שתפתח שגרירות בירושלים - בהמשך לפריצת הדרך ההיסטורית עם איחוד האמירויות.

אנחנו בעידן חדש של נורמליזציה ושלום - שלום שנובע מעוצמתה של ישראל. כמו יתר העולם, נמשיך להאבק בקורונה, נדאג לכלכלת ישראל, ונצא ממשבר הקורונה עם ישראל חזקה יותר מאי פעם".