ספר חדש: איך לנצח מגיפה?

דרך נפילת חומת ברלין, פתיחת שערי ברית המועצות וראש ממשלה אחד מוערץ (תקראו בספר מי הוא), מתווה נפתלי בנט, מה עלינו לעשות.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ט"ז באלול תש"פ

איך לנצח מגיפה?
איך לנצח מגיפה?
צילום: סלע מאיר

בקצב שוטף ומהיר מגולל ח"כ נפתלי בנט את תקופת הקורונה ממרום תפקידו כשר הביטחון, מספר כמה צריך ללמוד, מתאר במילים מביכות את התעלמות מערכת הבריאות מכל ההבנות ופותח צהר לתקוה.

לפני מספר חודשים פרצה לחיינו הקורונה וזעזעה את חייהם של אזרחי ישראל והעולם. נפתלי בנט שהיה בפרוץ המגיפה שר הביטחון של ישראל, מתאר מבפנים את ההתמודדות עם המגיפה בשבועות הראשונים, ואת הכשלים וההחמצות שהובילו אותנו למשבר המתמשך בו מצויה כיום ישראל.

ניסיונו באותם שבועות ראשונים הוביל אותו למחקר ושיח אינטנסיבי עם טובי המומחים באפדימיולוגיה, כלכלה וניהול משברים, במטרה למצוא את הדרך בה תוכל ישראל להביס את הקורונה ולשגשג לצידה.

בספר תמצאו מפת דרכים מפורטת, המבוססת על הנסיון המוצלח של מדינות מזרח אסיה להתמודד עם הנגיף, על ידי שימוש מושכל בפטיש ופינצטה, שיאפשרו לישראל לחיות לצד הקורונה. שליטה במגיפה היא רק הצעד הראשון, בנט מצביע על מספר הזדמנויות שיוצרת הסיטואציה העולמית למדינה קטנה, יזמית וקולטת עלייה כישראל, שעשויים לסייע לנו להפוך את המשבר להזדמנות לקפיצת דרך.

test770