כתב אישום נגד החקלאי היהודי איתן זאב שמנע לינץ'

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד איתן זאב, חקלאי ישראלי תושב דולב שירה לעבר פלסטינים במהלך עימות המוני ופגע באחד מהם.

ערוץ 7 , י"ז באלול תש"פ

איתן זאב ויוסי דגן
איתן זאב ויוסי דגן
צילום: רועי חדי

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ראשון) כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז נגד איתן זאב (27), תושב המאחז שדה אפרים הסמוך לדולב, בגין חבלה חמורה בנסיבות מחמירות.

על פי כתב האישום, לפני כחודשיים, ב-5 ביולי בשעת צהריים, הגיע זאב יחד עם ששת חבריו לעבוד בחלקה חקלאית סמוך לכפר בידיה, כשהוא נושא על גופו אקדח ברישיון.

בעת שאנשי החבורה אכלו ארוחת צהריים בחלקה, הגיעו למקום עשרות פלסטינים וחסמו באמצעות כלי רכב את שביל הגישה לחלקה. זאב ניגש לפלסטינים וביקש מהם לפנות את שביל הגישה כדי שאנשי החבורה יוכלו לעזוב את המקום.

בשלב זה, התפתחה במקום מהומה במהלכה ניסה מהומה בין החבורה לפלסטינים. זאב ניסה להרחיק את הפלסטינים מהמקום כשאקדחו בידו. בשלב מסוים, עמד זאב מול אחד הפלסטינים, א.א, כשמספר מטרים מאחורי א.א עמד הנפגע.

זאב דחף את א.א. בידו וזה הזיז את ידו של זאב. בשלב זה, כיוון זאב את האקדח בסמוך לראשו של א.א. וירה כדור אחד בסמוך לאוזנו. הכדור פגע בפלסטיני אשר התמוטט על הקרקע והובהל לבית החולים כשהוא סובל מפציעות חמורות.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן העניק בשבוע שעבר תעודת הוקרה לזאב על מניעת הלינץ' בו ובחבריו, ותקף את החלטת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום.

"אנחנו מוקירים תודה לאנשים יקרים שהגנו על חיים של אנשים אחרים וגם של עצמם אל מול פורעים רצחניים ברברים, שניסו לבצע לינץ' ביהודים בשומרון", אמר יוסי דגן, "להוקיר תודה לאנשים שבזכותם נמנע פיגוע, אנשים שמנעו רצח אכזרי ולינץ' ברברי, כאן בשומרון''.

דגן תקף את המשטרה והפרקליטות: ''אנחנו עומדים מול התנהלות שבה קורבנות הטרור הופכים לנאשמים. זה דבר לא הגיוני, לא עסקינן בבית ספר לצלפים, לא עסקינן בבית ספר ללוחמה בטרור, אנחנו מדברים על אזרחים, חקלאים שהותקפו בצורה ברברית עם קריאות ממסגדים לבוא ולפגוע בהם".

לדבריו, ''כל אזרח שמשתמש בנשקו כדי להגן על חייו, ועל חיי אחרים ולמנוע פגיעה בהם על-ידי מחבלים צריך לקבל את ההוקרה האזרחית הגבוהה ביותר, בוודאי לא להיות במעצר בית ולא לחשוש מהעמדה לדין, זה דבר שהוא לא מתקבל על הדעת וכל אדם הגון צריך להתקומם נגד זה''.