אלמנתו של הרב בן גל: "הנחמה שהבטיחו לנו לא מתקיימת"

מרים, אלמנתו של הרב איתמר בן גל הי"ד שנרצח לפני כשנתיים וחצי, אמרה היום (ראשון) בהר ברכה כי "ראש הממשלה לא עמד בהבטחה שלו".

"לפני שנתיים וחצי איבדנו פה את היקר לנו מכל, את בעלי ואבא של הילדים שלי", אמרה אלמנתו של בן גל לערוץ 7.

"הגיעו אלינו לנחם בשבעה חברי כנסת ושרים מהליכוד", הוסיפה, "הגיעו שליחים ישירים של ראש הממשלה והבטיחו שתהיה פה בנייה לזכרו של איתמר, שתהיה תשובה ציונית אמיתית לרצח, שיהפכו את הר ברכה לעיר".

לדבריה, "לצערנו הרב, ראש הממשלה לא עמד בהבטחה שלו. אין אישורים, אין בנייה, והנחמה המעטה שהבטיחו לנו לא מתקיימת".

את הדברים אמרה לאחר סיור של סיעת 'ישראל ביתנו' בהר הברכה. במהלך הסיור תקף יו"ר 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן את ראש הממשלה נתניהו. "אנחנו לא נמצאים פה במקרה", פתח ליברמן, "אני חייב לציין, כשהתחילו חגיגות הריבונות, אני לצערי לא האמנתי למילה של ראש הממשלה. צריך להודות שכרגע פספסנו הזדמנות וכנראה לא תהיה פעם שניה".

"יש חשיבות ביטחונית עליונה להתיישבות יהודית ביו"ש, שלמעשה מהווה שכפ"ץ לגוש דן ולירושלים. ככל שהשכפ"ץ עבה יותר ככה הביטחון חזק יותר. היום בגוש דן ובירושלים יש שקט כי קיים רצף של התיישבות. בחנו את הנתונים מחודש ינואר 2020, במקום התיישבות יש הקפאה. מתחילת 2020 נבנו 2000 יחידות דיור בלבד כשבתקופה מקבילה, כשכיהנתי כשר הביטחון, חתמתי על היתרים ללמעלה מ- 7000 יחידות דיור לרבות למעלה מ-200 יחידות שנבנו כאן בהר ברכה", ציין.

לדבריו, "בנוסף, למרות שהובטח להקים כאן שכונה ע"ש איתמר בן גל ז"ל, גם ע"י נציגיו של ראש הממשלה, הנושא הוקפא. חיזוק ההתיישבות מתבטא באמצעות בניה".

"ריבונות לעת עתה ירדה מהפרק, אך חיזוק ההתיישבות חייב להתבטא באמצעות בניה ולצד זה יש לחזק את התשתיות והתעסוקה באזור. על נתניהו עובדות מחאות. ברגע שחסידי ברסלב הפגינו, נתניהו באותו הלילה הקים ועדת מיוחדת לבחינת אלטרנטיבות עבורם ולכן הימין חייב להפגין", הוסיף.