"תעודת עניות למשטרה ולפרקליטות" ערן שלמה, שיק

בית המשפט המחוזי מרכז ביטל היום (ראשון) את התנאים המגבילים שהוטלו על החקלאי אתן זאב, אשר הואשם הבוקר בעבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות.

כזכור, נאלץ זאב להשתמש בנשקו על מנת להגן על חייו וחיי חבריו החקלאים מלינץ' שניסו לבצע בהם המון ערבי.

בית המשפט לא קיבל את עמדת הפרקליטות, בנוגע לתנאי השחרור ולסכנה לכאורה הנשקפת מזאב.

עורך דינו של זאב, עדי קידר, ציין כי הגשת כתב האישום היא תעודת עניות למשטרה ולפרקליטות, והוסיף כי היא משדרת מסר בעייתי, "אני מקווה שההחלטה לבטל את תנאי השחרור תהיה הסנונית הראשונה לקראת הזיכוי".

האירוע הקשה התרחש לפני כחודשיים בחלקה חקלאית סמוך לכפר בידיה אליה הגיעו זאב וחבריו במטרה לעבוד במקום. המון פלסטיני שהגיע למקום החל לאיים עליהם, ובניסיון למנוע לינץ' בו ובחבריו נאלץ זאב לעשות שימוש בנשקו.

בשבוע שעבר העניק ראש מועצת שומרון יוסי דגן תעודת הוקרה לזאב על מניעת הלינץ' בו ובחבריו, ותקף את החלטת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום.

"אנחנו מוקירים תודה לאנשים יקרים שהגנו על חיים של אנשים אחרים וגם של עצמם אל מול פורעים רצחניים ברברים, שניסו לבצע לינץ' ביהודים בשומרון", אמר יוסי דגן, "להוקיר תודה לאנשים שבזכותם נמנע פיגוע, אנשים שמנעו רצח אכזרי ולינץ' ברברי, כאן בשומרון''.

דגן תקף את המשטרה והפרקליטות: ''אנחנו עומדים מול התנהלות שבה קורבנות הטרור הופכים לנאשמים. זה דבר לא הגיוני, לא עסקינן בבית ספר לצלפים, לא עסקינן בבית ספר ללוחמה בטרור, אנחנו מדברים על אזרחים, חקלאים שהותקפו בצורה ברברית עם קריאות ממסגדים לבוא ולפגוע בהם".

לדבריו, ''כל אזרח שמשתמש בנשקו כדי להגן על חייו, ועל חיי אחרים ולמנוע פגיעה בהם על-ידי מחבלים צריך לקבל את ההוקרה האזרחית הגבוהה ביותר, בוודאי לא להיות במעצר בית ולא לחשוש מהעמדה לדין, זה דבר שהוא לא מתקבל על הדעת וכל אדם הגון צריך להתקומם נגד זה''.