ראש עיריית אלעד: אם הם רוצים לדפוק אותנו - הם יותר חזקים

ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, סיפר לערוץ 7 על ביקורו של יו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט, היום (ראשון) בעיר הנתונה תחת איום סגר בשל תחלואת הקורונה.

"היה פה עכשיו בנט", ציין פרוש, "הוא נשמע כמו אחד שמבין עניין, הוא רוצה לעזור, אם כשהוא היה שר הביטחון זה היה מתנהל כך, אז חבל שהוא לא שם במקום הזה. הוא שומע, הוא מבין הוא רוצה לדעת מה קורה ואני מקווה שהוא יוכל להיות איש בשורות, אבל אני חושש שלא סופרים אותו כמו שלא סופרים אותנו".

פרוש טען כי ישנה הטייה בהצגת מצב התחלואה בערים החרדיות, "זה מה שקורה כשדוגמים את כל בחורי הישיבה. מה אתה חושב שבתל אביב, בת ים, חולון ואור יהודה אין חולים? רק שהם יושבים בבתים כשאין תסמינים. כשנכנסים לישיבות ודוגמים את כולם, ול-98% אין תסמינים, אבל דוגמים כדי להופך אותנו לעוד יותר צהובים. כבר היינו עיר צהובה עברנו את הכתום ואז עשו את המאות דגימות האלו וזו התוצאה. אם הם רוצים לדפוק ולסגור אותנו, הם יותר חזקים מאיתנו והם ידעו לעשות את זה ולצערי שם אנחנו נמצאים".

ראש העיר האשים את האנשים המנהלים את משבר הקורונה בכך שהם מעוררים שנאה וגזענות כלפי הציבור החרדי, "זה מתחיל להזכיר לנו את הסיפורים כשהיינו ילדים שסיפרו לנו על היהודים שהם מפיצים את התחלואה והנה אתה מקבל את זה פה. הייתי שבוע שעבר ביהוד ואור יהודה בחתונות צפופות, לא הולכים עם מסכות, תראה מה קורה במועדונים בחופי הים, אבל אנחנו תמיד נחטוף את מה שאנחנו צריכים לחטוף".