ישראל בן פזי
ישראל בן פזיצילום: יח"צ

עמותות רבות המעסיקות בנות שירות לאומי נתקלו בלא מעט חששות, דאגות ואף מחשבות על ביטולים עקב נגיף הקורונה. הפחד לצאת דווקא עכשיו מהבית לתוך מקום זר גדל מאוד.

במכתב ששלח מנכ"ל ''זהות'' ישראל בן פזי להורי בנות השירות של ארגון זהות, הדגיש כי הוא גאה בבנותיהם שבחרו למרות זאת להקדיש שנה לתקומה לעם ולמדינה. "מלבד הערך הרב בהעצמת הזהות היהודית אני בטוח לבנות השירות תהיה תרומה משמעותית בהתמודדות בתי הספר עם הקורונה ובחיזוק הרוח והחוסן החברתי בקרב התלמידים והקהילה".

בן פזי ביקש להרגיע את הורי הבנות וכתב "למרות אתגרי הקורונה התעקשנו על קיום הכשרה פרונטלית. פיצלנו את ההכשרה למקומות שונים ברחבי הארץ ולחלוקה לקפסולות. התמקדנו בהכשרה הארצית בהעברת תכני הליבה של זהות ואילו את שאר תכני ההכשרה מקבלות הבנות - כל אחת במקומה. ההתעקשות על קיום ההכשרה נבעה מתפיסת התפקיד כתפקיד משמעותי הראוי להכנה מוקפדת ולליווי צמוד.

''ליווי זה ינתן גם בהמשך השנה בימי ההכשרות המרוכזים ועל ידי המנחות והרכזות. מעבר לתחומי הכשרת המנהלים, המנחות ומדריכי המרכזים, איגוד זהות עוסק בבניית תוכן, בגיוס כוח אדם, בפיתוח פרוייקטים ומיזמים בתחום הזהות היהודית ובפיתוח המרכזים והגרעינים".

עוד כתב בן פזי להורים כי "שנה זו מורכבת במיוחד עקב הקורונה, אי הוודאות והשינויים הרבים במערכות השעות בבתי הספר. הדבר מצריך מהמרכזים ומהבנות גמישות רבה, התאמת מתודות ודרכי העברה, סבלנות וקבלה של שינויים בהבנה. אני יודע על הלבטים והחששות הרבים שליוו את הבנות בטרם כניסתן לשירות, ואני מלא הוקרה והערכה לבנות שהחליטו על אף כל זאת להקדיש שנה לתרומה לעם ולמדינה. השנה מלבד הערך הרב בהעצמת הזהות היהודית אני בטוח לבנות השירות תהיה תרומה משמעותית בהתמודדות בתי הספר עם הקורונה ובחיזוק הרוח והחוסן החברתי בקרב התלמידים והקהילה".

"השנה הזו טומנת בתוכה אפשרויות של בידוד הרחק מהמשפחה, לחלק מהבנות חוסר יכולת לחזור הביתה בשל אדם הנמצא בסיכון בביתן, חששות, לבטים, התלבטויות והתמודדויות חדשות. חשוב לי להגיד שהבנות שלכן לא תהיינה לבד ואנחנו נעשה ככל יכולתנו לעזור לכל אחת ואחת בכל מקום שבו היא תימצא", הבטיח מנכ''ל ארגון זהות.